Z psychologicznego punktu widzenia motywacja jest zespołem zmian, które zachodzą w psychice człowieka pod wpływem określonego bodźca. Kiedy jednak przyjrzeć się temu zjawisku z bliska, ma ono także drugą, bardziej ludzką twarz.

Data dodania: 2014-04-01

Wyświetleń: 2298

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Motywujące piosenki pomogą osiągnąć cel – potrzebne każdego dnia

Pogadaj ze sobą

Każdy czasem rozmawia ze sobą. Takie bicie się myślami prowadzi do wypracowania odpowiednich rozwiązań, odsłania możliwości i uczy cierpliwości oraz szukania dobrego wyjścia z każdej sytuacji. Sam jednak na pewno wiesz, że czasem nie tyle ze sobą rozmawiasz, ile raczej się kłócisz. W ten sposób trudno wypracować jakikolwiek kompromis – żeby być w pełni szczęśliwym, trzeba umieć dogadać się z samym sobą.

Zmotywuj się

Motywujące piosenki to coś jakby nieśmiałe sugestie dla Twojego alter ego, dla Twojego wewnętrznego głosu. Słuchanie piosenek pełnych treści, pełnych znaczeń, uczy Twój wewnętrzny głos innego spojrzenia na świat i to, co się wokół Ciebie dzieje. W tym wszystkich chodzi o to, aby motywujące piosenki podnosiły na duchu. W ten sposób optymizm dostanie się do Twojego życia tylnymi drzwiami. Posłuchaj sobie na przykład piosenek Jacka Bąka – mają treść, a nie tylko melodię i rytm, pozwalają spojrzeć na wiele rzeczy inaczej, nauczyć optymizmu, nauczyć bycia optymistą z wyboru i prowadzenia z samym sobą bardziej pozytywnych dialogów.

Co na to psychologia?

Psychologowie rozróżniają motywy wewnętrzne i zewnętrzne, zaznaczając jednak, że te pierwsze są zdecydowanie silniejsze i trwalsze. Recepta na sukces wydaje się więc prosta: trzeba, zamiast motywacji płynącej z zewnątrz, obudzić motywację wewnętrzną. A motywacja to również programowanie działań. Możesz sobie z tego nie zdawać sprawy, ale to właśnie różne motywy nadają ton Twoim myślom i działaniom. Od myśli zwykle wszystko się zaczyna.

Programista myśli

Pozytywne myśli przyciągają pozytywne wydarzenia – tak się dzieje od zawsze, dlaczego by więc nie wykorzystać tej możliwości? Piosenki dla optymisty mogą wyraźnie wzmocnić Twoją siłę przyciągania pozytywnych zdarzeń i wspaniałych ludzi. Pamiętaj, że takie programowanie myślami jest realne – niezależnie od tego, co na jego temat mówi nauka, sam na pewno nie jeden raz doświadczyłeś tego, że pozytywne nastawienie sprawia, że życie jest lżejsze i przyjemniejsze.

Zrób sobie przerwę

W ciągu dnia zwykle pochłaniają nas dziesiątki ważnych zadań i spraw niecierpiących zwłoki. Tak naprawdę jednak nigdy nie rozwiążesz swoich problemów, jeśli cały czas będziesz pochłonięty tylko nimi. Zrób sobie przerwę i doładuj akumulatory. Piosenki Jacka Bąka, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, to idealna „ładowarka” sił witalnych. Wystarczy chwila przerwy, żebyś przywrócił sobie wiarę we własne możliwości i zyskał siły na pokonywanie kolejnych trudności. Życie może być wspaniałe, ale pod warunkiem, że tego właśnie chcesz. Tylko od Ciebie zależy, co spotkasz na drodze każdego dnia. Im więcej radości znajdziesz w każdej z przezytych chwil, tym więcej wspaniałych momentów jeszcze będzie przed Tobą.

Piosenki – łatwy, lekki i przyjemny sposób podnoszenia siły motywacji, wzmacniania wewnętrznego głosu i droga do prowadzenia samemu ze sobą sensownych, budujących i optymistycznych dialogów. Jasne, możesz szukać też własnych dróg, ale uwierz – ten sposób sprawdza się od zawsze, więc i Ty nie będziesz zawiedziony. Zawsze łatwiej jest iść przez życie z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Spróbuj, a przekonasz się, że tylko to decyduje o tym, czy kolejny dzień będzie udany. Inne wspomagacze nie będą Ci już nigdy więcej potrzebne!

Licencja: Creative Commons