Gdy wybudzimy ze stanu uśpienia nasz komputer z systemem Windows 8, to domyślnie będziemy musieli wprowadzić hasło. Może być to dość irytujące, zwłaszcza, że system ten bardzo lubi wykorzystywać tryb uśpienia. Na szczęście istnieje sposób na wyłączenie wymogu wprowadzania hasła przy uśpieniu komputera.

Data dodania: 2014-03-11

Wyświetleń: 9304

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wyłączyć hasło przy wznawianiu komputera w Windows 8?

Po co wyłączać hasło przy wznawianiu komputera? Czy są alternatywy?

Jak już wcześniej wspomniałem, Windows 8 lubi korzystać z trybu uśpienia. Po każdym uśpieniu naszego urządzenia musielibyśmy wprowadzać hasło. Ma to sens, jeżeli posiadamy na komputerze wrażliwe dane, ale dla zwykłego użytkownika jest to tylko utrudnienie zwłaszcza, gdy posiadamy tablet. Wyłączanie hasła nie jest jednak nigdy dobrym pomysłem. Pozbywamy się w ten sposób pierwszej linii obrony przed niepowołanymi osobami.


Szybkim i łatwym sposobem w Windows 8 jest hasło obrazkowe. Hasło obrazkowe to nowy sposób na zabezpieczenie komputera z Windows 8 przed niepowoływanymi osobami. Naszym hasłem w tym wypadku jest obrazek, na którym wykonujemy odpowiednie gesty w odpowiedniej kolejności. To dość przyjemna forma hasła która sprawdza się zarówno w przypadku ekranów dotykowych, jak i komputerów wyposażonych w klasyczne myszki lub touchpady.


Windows 8 z wykorzystaniem konta Microsoft wymaga od nas długiego hasła, które musi się składać z różnej wielkości znaków oraz cyfr. Takie hasło może wydłużyć proces logowania się do systemu, a nie każdy potrzebuje tak mocno zabezpieczyć swoje dane. Z pomocą może przyjść numer PIN, który jest nową formą logowania w systemie Windows 8. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zamiast długiego hasła ustawić czterocyfrowy numer PIN.

Porada opisywana w tym artykule zdecydowanie może pomóc użytkownikom, którzy zdecydowali się „wyłączyć” hasło podczas logowania do systemu. „Wyłączyć” jest w cudzysłowiu, ponieważ posiadając kontro Microsoft tak na prawdę nie możemy go wyłączyć. Porada ta pokaże jak system może automatycznie wprowadzić hasło i zalogować nas do systemu. Oba wpisy są dość mocno ze sobą powiązane, dlatego zapraszam również do lektury tego drugiego.
Jak wyłączyć wymaganie wprowadzenia hasła przy wznawianiu pracy komputera?Ustawienie to zmienimy w tym samym miejscu, co w poprzednich wersjach systemu Windows, a więc w ustawieniach zasilania. Na szczęście Windows 8 pozwala na szybszy dostęp do wielu opcji, więc nie będzie tu wiele pracy. Przechodzimy do ekranu startowego i wpisujemy na nim Wymagaj, po czym przełączamy kategorię wyszukiwania na Ustawienia.


Zostanie uruchomione okno Ustawienia systemowe, gdzie możemy zarządzać zachowaniem komputera podczas wciskania różnych przycisków czy zamknięcia pokrywy. Aby móc wyłączyć wymaganie hasła musimy kliknąć link na samej górze, czyli Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne.


Teraz w sekcji Ochrona hasłem przy wznowieniu pracy zaznaczamy opcję Nie wymagaj hasła i klikamy przycisk Zapisz zmiany. Warto w tym momencie zaznaczyć, że do zmiany tych ustawień musimy posiadać uprawnienia administratora.


To wszystko! Od teraz nie musimy przejmować się wprowadzaniem żadnego hasła przy wybudzeniu naszego komputera. Warto zaznaczyć, że przy ponownym uruchomieniu naszego komputera wciąż będziemy musieli je wprowadzić.

Licencja: Creative Commons