Wielojęzyczna strona – to jest to. Wiele razy na pewno podczas surfowania po Internecie weszliśmy na stronę internetową, która nie była przetłumaczona na nasz język ojczysty. Jeśli nie potrafimy komunikować się w obcym języku, to niczego z danej strony internetowej się nie dowiemy.

Data dodania: 2020-06-04

Wyświetleń: 837

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wydaje się to oczywiste. Jeśli chcemy zamówić sobie produktu ze sklepu internetowego, którego strona także nie jest tłumaczona, to mamy wiele obaw. Najbardziej jesteśmy przerażeni tym, że nie do końca wiemy co zamawiamy oraz na jakich zasadach. Tego rodzaju wizyty na zagranicznych stronach kończą się opuszczeniem strony. Z perspektywy przedsiębiorcy nie ma niczego gorszego, aniżeli klient, który nie dokonał zakupu.

Co w takiej sytuacji przedsiębiorca może zrobić? Rozwiązanie jest dużo łatwiejsze niż moglibyśmy myśleć. Po prostu powinniśmy włączyć tłumaczenie strony internetowej. Aby móc w pełni działać na europejskim czy też nawet na światowym rynku nie może wykorzystywać jedynie języka rodzimego. Dobre internetowe strony muszą być dostępne w różnych językowych wersjach. Dzięki temu dotrze ona do odbiorców na innych docelowych rynkach. Obojętnie od tego czy strona będzie naprawdę rozbudowana czy też będzie miała jedynie informacje podstawowe o firmie będzie warto wykonać tłumaczenie jej. Zatem przejdźmy do meritum – odpowiedzmy sobie na pytanie jak włączyć tłumaczenie strony internetowej.

To nie takie trudne

Jak możemy przetłumaczyć łatwo stronę internetową? Niekiedy co po niektóre przeglądarki samodzielnie i automatycznie wykonują tłumaczenie stron internetowych. Jednak w niektórych przypadkach potrzebna będzie zmiana niewielka w ustawieniach samej usługi.

Na pewno, aby się zapoznać z instrukcją włączenia tłumaczeń strony internetowej musimy zapoznać się z instrukcją w rozdziale dla tłumaczenia stron w desktopowej wersji, jak i także w wersji mobilnej. Zacznijmy od tej pierwszej.

Tłumaczenie stron w desktopowej wersji

Sprawa wydaje się niezmiernie prosta. Po prostu otwieramy sobie dowolną stronę internetową w języku obcym i klikamy u góry opcję o nazwie – „przetłumacz tę stron”. Co jeśli nie widzimy takiej ikonki? Jest na to inny sposób. Wystarczy, że klikniemy prawym klawiszem w miejscu dowolnym na stronie i wybierzemy opcję tłumaczenia na rozwijanej liście.

Możemy do tego określić w ustawieniach wyszukiwarki, czy chcemy, aby ona automatycznie proponowała nam tłumaczenie strony.

Tłumaczenie strony w mobilnej wersji

A jak wyszukiwarki radzą sobie z tłumaczeniem stron na telefonach komórkowych z Androidem? Po wejściu na stronę w obcym języku, w dole naszego ekranu pojawi się z pewnością opcja tłumaczenia strony.

Jeśli natomiast chcemy ją włączyć, wyłączyć czy też edytować, to powinniśmy kliknąć opcję „więcej”, która znajduje się w górnym prawym rogu naszego ekranu. Następnie wystarczy, że przejdziemy sobie do ustawień. Ustawienia znajdują się na rozwijanej liście. Powinniśmy przejść dokładnie przez te kroki, co powyżej zostało opisane dla desktopowej wersji.

Jeśli instrukcje powyższe nie są dla nas oczywiste i coś jest niejasne, to możemy pokusić się instrukcjami wideo. Na pewno znajdziemy filmik, w którym instruktor objaśni nam wszystko. Jest to o tyle łatwiejsze, ponieważ wszystko mamy pokazane. Jest to spore ułatwienie dla osób, które są wzrokowcami. Wiemy, że takich osób jest naprawdę sporo. Jak wiemy w sieci możemy znaleźć absolutnie wszystko. Poszukamy i znajdziemy. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. W sieci jest wszystko.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena