Zakładam, że większość ludzi chciałaby zmienić coś w swoim życiu, stworzyć nowy model samego siebie, nową rzeczywistość itd. Jednak, dlaczego w wielu przypadkach tak się nie dzieje i staje się to niewykonalne? Co sprawia, że ludzie szamoczą się w każdą stronę próbując coś zmienić?

Data dodania: 2014-01-18

Wyświetleń: 2396

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowy model

Odpowiedź jest jedna. Walczą. Z samym sobą, z własną rzeczywistością z innymi. Do tego artykułu zainspirował mnie cytat, z którego słowami zgadzam się w 100%. Podzielę się nim z Tobą i opiszę własnymi słowami, co ja przez to rozumiem. Mam nadzieję, że i to powiedzenie stanie się dla Ciebie inspiracją. 

Nigdy nie zmieniaj stanu rzeczy walcząc z istniejącą rzeczywistością… by coś zmienić, zbuduj nowy model, który uczyni istniejący już wzorzec przestarzałym.

- R. Buckminster Fuller 

Jak stworzyć nowy model. 

Bardzo często niestety ludzie walczą ze wszystkim próbując coś zmienić, o czym nadmieniłem przed chwilą. Prawda jest jednak taka, że mając zamiar cokolwiek wartościowego stworzyć potrzebne jest nieco inne podejście. To nie walka, szamotanie się, próby narzucenia siłą własnej woli czy posłuszeństwa innym są elementami, które sprawią, że faktycznie coś zmieni się na lepsze. Rozwiązaniem jest tworzenie. Chcąc pozbyć się rzeczywistości, której nie chcesz, zbuduj taką, którą chcesz ujrzeć. Jak mówi ów cytat, obecny model stanie się przestarzały wobec nowego, którym właśnie go zastąpiłeś. 

Żeby jednak rzeczywistość się zmieniła trzeba zacząć zmiany w jednym miejscu. W sobie samym. Zrozumieć należy, że przestawienie się z trybu walczącego na tworzący będzie tutaj jak najbardziej wskazane, ponieważ to tworzenie ma większą siłę i moc niż walka. Przychodzą mi również na myśl w tej chwili słowa, które napisał Wallace D. Wattles w swojej niesamowitej „Naukowej metodzie wzbogacania się” a które tutaj będą bardzo dobrze pasowały. 

Musisz pozbyć się myśli o rywalizacji. Jesteś po to, by tworzyć, a nie rywalizować z tym, co zostało już stworzone. 

Wallace D. Wattles wskazuje na przestawienie się z postawy rywalizującej, czyli z walczącej na postawę tworzącą. Nie będę się teraz za bardzo rozwijał w myślach Wattles’a. Chcąc się zapoznać z tym, co ma do przekazania po prostu sięgnij po Naukową metodę wzbogacania się”. Zdobędziesz ją bez problemu. Kontynuując. Myśli Wattles’a i Fuller’a chociaż przedstawione nieco inaczej są podobne i mówią w zasadzie o tym samym. O nowym modelu siebie i nowej rzeczywistości zbudowanych poprzez tworzenie. Tworząc pożądany model po prostu wstawiasz go na miejsce starego. Ta zasada odnosi się w zasadzie do wszystkiego, co zamierzasz zrobić. Zauważ też, że ludzie, którzy walczą, konkurują i zabiegają o wszystko zazwyczaj nie należą do najszczęśliwszych. Często przejawiają się u nich nerwy, strach oraz frustracja, które są spowodowane właśnie takim podejściem. Głównie są to myśli o utracie tego, co się już zdobyło na bazie konkurencji. O tym, że jeden ma coś, czego drugi jeszcze nie ma i pożąda tego. Że trzeba coś wydrzeć innemu żeby mieć. Takie rozważania nie pozwalają raczej spać słodko. 

Zupełnie nowy model. 

Jeśli faktycznie zamierzasz coś zmienić we własnym życiu, masz zamiar coś zrobić i osiągnąć stwórz to, wykreuj. Odstaw walkę z samym sobą, z własną rzeczywistością i ze wszystkim innym. Tworzenie ma wspaniałą zaletę. Skupiasz się faktycznie na robieniu tego, co chcesz ujrzeć. Twój umysł jest tym zajęty. To, co robisz jest od początku do końca Twoje. Nie wydarte nikomu, nie wywalczone. Własne. Niepowtarzalne. I ten właśnie nowy lepszy model wstawisz w miejsce obecnego, z którego nie jesteś zadowolony.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena