Dziś znów będzie o zdrowym odżywianiu. Tak, tak. Choć masz wrażenie, że na temat diety, zdrowego odżywiania i zdrowia na talerzu powiedziano już więcej niż wszystko, przeczytaj ten krótki artykuł, a przekonasz się, że…

Data dodania: 2014-01-16

Wyświetleń: 1140

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pokaż co jesz, a powiem… czyli krótki passus o zdrowym odżywianiu

Mit, za mitem, mit pogania


Nie licząc pojawiających się i znikających z prędkością światła plotek na temat światowych gwiazd i gwiazdeczek, problem skuteczności diet jest chyba najbardziej lotnym i popularnym w naszych czasach. To on zajmuje topowe miejsca w ogromnej liczbie rankingów i sprawia, że mimo spadającego poziomu czytelnictwa poczytność tego typu pozycji nie maleje. Trudno się temu dziwić.

 

Chcemy być nie tylko piękni, bogaci, młodzi, ale przede wszystkim zdrowi. Wszystko świetnie, tylko jak to osiągnąć, kiedy recepty na zdrowotny sukces, „diety cud” firmowane rozmaitymi nazwiskami, z całym szeregiem poprzedzających je tytułów naukowych, mnożą się jak przysłowiowe drożdże, a mit za mitem pogania?

 

Jak w tym wszystkim nie zwariować? Nie trzeba wydawać tysięcy złotych na cudowne specyfiki, ani wykonywać tysięcy morderczych, nieskutecznych ćwiczeń. Wystarczy za maksymę życiową przyjąć jedną prostą zasadę: „Tajemnica mojego zdrowia kryje się na moim talerzu” a wszystko, w swoim czasie, wróci do pożądanej równowagi niemal automagicznie.

 

Zdrowie na Twoim talerzu


O tym, że pożywienie ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie wiedzieli już starożytni i tego raczej się nie kwestionuje. Zapominamy jednak o tym, że wiedzieli oni też, o tym iż każda jednostka to indywiduum, ze swoimi zaletami, wadami, potrzebami, możliwościami i ograniczeniami.

 

Tymczasem, okazuje się, że zwyczajne zestawienie tych dwóch prawd prowadzi do najprostszej z prostych recept do osiągnięcia zdrowia, o którym marzyliśmy od zawsze. Choć może się wydawać, że wymaga sporego zaangażowania, doświadczenie wielu pokazuje, że się opłaci.

 

Nie wystarczy pójść do sklepu i kupić to, co zwykle uważane było za „zdrowe”. Aby zapewnić swojemu organizmowi optymalną dietę, należy przeanalizować przede wszystkim to, kim jesteśmy. Zastanowić się co robimy na co dzień, jaki jest nasz tryb życia i indywidualne potrzeby wynikające z obecnego stanu naszego zdrowia, a potem dopasować zdrowe dla nas produkty i zwyczajnie tradycyjnymi metodami w rozsądnych ilościach umieścić na swoim ulubionym talerzu.

 

Tak, dieta ma być… Twoja


Nie przekonałeś się? Oto inny obraz. Widziałeś zapewne, jak dziwacznie wygląda manager w źle skrojonym czy też zbyt ciasnym garniturze. Na dłuższą metę, nie da się tego traktować poważnie, ani zaakceptować. Podobnie Twój organizm, mający określone, łatwe do sprecyzowania za pomocą nowoczesnych metod potrzeby, aby „dobrze wyglądał” wymaga specjalnego, indywidualnego dietetycznego traktowania. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że wszystko zadziała w nim dosłownie jak w szwajcarskim zegarku. Oto nasze najnowsze odkrycie i sekret zarazem - dieta ma być nie jak się powszechnie sądzi „jakaś tam”, czy obligatoryjnie zdrowa, ale Twoja.

 

Musisz pamiętać, że to, co w zdrowym odżywianiu dla jednych jest zbawienne, innym może szkodzić, powodując katastrofalne zaburzenia naturalnej równowagi organizmu, często bardzo trudne do zdiagnozowania i leczenia. Jeśli chcesz uniknąć błędów i problemów, zyskać zdrowie i paradoksalnie sporą sumę pieniędzy, lepiej zawczasu skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy na podstawie dokładnego wywiadu i nowoczesnej diagnostyki ustalą Ci dietę idealną, dopasowaną w 100% do Twojej sytuacji zdrowotnej i życiowej, a Twojemu ciału i duszy znów zechce się żyć pełnią życia!

Licencja: Creative Commons
1 Ocena