Organizacja wesela wymaga wielkiego zaangażowania. Nawet najdrobniejszy szczegół będzie istotny, nawet drobiazgi będą miały znaczenie. A co z salą weselną? Tutaj już nie ma mowy o drobiazgach. Dla wielu osób właśnie wybór sali będzie przedstawiał największa trudność, i to nie bez przyczyny – od tego zależy klimat uroczystości.

Data dodania: 2014-01-05

Wyświetleń: 1034

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Klimat sali weselnej

Sale weselna są urządzane w rozmaity sposób i w najróżniejszych wnętrzach: od willi, po zabytkowe zamki, od wytwornych restauracji, aż po turystyczne hotele. Każda sala jest inna i oczywiście właśnie ta odmienność będzie określała klimat. Magia barw, dobór odpowiedniego układu sali, aranżacja przestrzeni i wystrój wpłyną wyraźnie na nastroje gości i na przebieg całej uroczystości. Żadna sala weselna Warszawa nie jest uniwersalna i nie ma na pewno takich, które spodobają się absolutnie wszystkim, jednak są takie, które przyciągają swoją niezwykłością.

Najważniejszym elementem, który określa klimat sali weselnej, jest układ stołów. W większości sal podstawowym układem jest tak zwany układ weselny, przypominający nieco podkowę, u której szczytu znajduje się sześć miejsc siedzących, natomiast reszta gości zajmuje miejsca na ramionach podkowy (zwykle z obu stron stołów). Oczywiście nie jest to jedyna opcja, ta jednak zapewnia najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, a także ma tę ważną zaletę, że nowożeńcy mają zajmują centralne miejsce na sali. W tym układzie wygodny dostęp do stołów mają również kelnerzy – catering Warszawa jest ważnym elementem budowy nastroju na sali.

Jeśli chodzi o wystrój, aranżacje i dekoracje, tutaj nie ma jednego modelu – każda sala, po części też ze względu na swoją lokalizację, wyróżnia się czymś innym. Dziś modne są jasne, czyste wnętrza, w których dekoracje są wytworne, ale subtelne i dyskretne. To jednak rzecz gustu. Coraz częściej też doceniamy nie tylko wystrój sali jako całości, ale dekoracje stołu, sposób podania potraw czy przygotowanie bezpośredniego otoczenia sali weselnej. Są to elementy, które bardzo znacznie wpływają na samopoczucie gości: w estetycznym, zadbanym wnętrzu każdy bawi się lepiej, a odpowiednia dbałość o jakość dekoracji jest również wyrazem szacunku Młodej Pary do zaproszonych gości. Same barwy czy to sali jako takiej, czy dekoracji, nie mają aż tak dużego znaczenia. Tradycyjna biel oczywiście pojawia się, ponieważ to swoista tradycja, natomiast współcześnie urządzane sale weselne mogą tryskać paletą barw, przy której tęcza blednie.

Wiele sal weselnych lokalizowanych jest tak, aby w ich bezpośrednim sąsiedztwie można było urządzić ogród. To zdecydowanie zmienia klimat uroczystości, dodając odrobiny spokoju, ponieważ miejsca takie dają szansę na chwilę wytchnienia i bardzo przyjemną przerwę w zabawie.

Wybór sali weselnej musi być podyktowany potrzebami nie tylko nowożeńców, ale również ich gości. Nastrój oczywiście tworzy się na setki sposobów, ale nie podlega dyskusji to, że odpowiednia sala weselna może być największym sprzymierzeńcem organizatorów – nie tylko jako miejsce zabawy, ale także jako otoczenie, jako źródło inspiracji, pomysłów i natchnienia.

Licencja: Creative Commons