Koniec roku to czas podsumowań minionych miesięcy oraz planowania kolejnych. To również doskonały moment na określenie swoich postanowień noworocznych. Więcej sportu, mniej słodyczy, oszczędzanie pieniędzy, a może… nauka hiszpańskiego?

Data dodania: 2013-12-27

Wyświetleń: 1903

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość naszych postanowień noworocznych przeważnie już po pierwszym miesiącu odchodzi w zapomnienie. W nawale pracy często trudno nam znaleźć czas na fitness czy pływalnię, a słodkie przekąski w ciągu dnia pracy to świetny zastrzyk energii do dalszego działania. Z oszczędzaniem też bywa równie, zwłaszcza, jeśli nie mamy jasno określonego celu, na który chcemy odkładać pieniądze.  Natomiast postanowienie o nauce nowego języka obcego ma duże szanse powodzenia. Dlaczego? Odpowiemy poniżej.

Oderwanie od codziennych obowiązków

Nauka nowego języka obcego, w szczególności takiego, z którym dotychczas nie mieliśmy styczności w szkole czy pracy, to świetne wyzwanie na kolejny rok. Nie tylko pozwoli nam zyskać nowe umiejętności, ale również może okazać się doskonałym przerywnikiem w codziennych obowiązkach. Kurs hiszpańskiego to również rewelacyjny pomysł dla tych, którzy planują wakacje w Hiszpanii. Znajomość tego języka okaże się wówczas bardzo przydatna, zwłaszcza, że Hiszpanie są narodem ludzi wyjątkowo towarzyskich.

Jasno określony cel

Wykupienie lekcji hiszpańskiego zobowiązuje nas do systematyki i samodyscypliny. W końcu nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto, a opłacony kurs trzeba po prostu odbyć. Ponadto, jeśli postanowimy, że chcemy osiągnąć określony poziom języka do urlopu planowanego w sierpniu, łatwiej będzie nam zmobilizować się do nauki od początku roku.

Podnoszenie kompetencji językowych

Znajomość języka angielskiego czy niemieckiego to w wielu zawodach podstawowe wymaganie. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku firm, które stale współpracują z zagranicznymi kontrahentami.  Umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim z pewnością  zwiększy nasze szanse na awans czy nową pracę w międzynarodowej korporacji. Ponadto, znajomość dodatkowego języka sprawi, że będziemy czuć się bardziej pewni siebie nie tylko na tle zawodowym, ale również w życiu prywatnym.

Wygodna nauka

Jeśli mamy obawy, że uczęszczanie do szkoły językowej może zbytnio obciążać nasz, wypełniony po brzegi obowiązkami, harmonogram, warto pomyśleć o kursie hiszpańskiego online. Dzięki temu możemy uczyć się języka bez konieczności wychodzenia z domu, gdyż do nauki potrzebować będziemy jedynie cichego kąta i komputera.

 Jeśli jeszcze nie macie określonego postanowienia noworocznego, warto rozważyć kurs hiszpańskiego online, który nie tylko podniesienie nasze kwalifikacje zawodowe, ale również będzie świetną odmianą pośród codziennych obowiązków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena