W roku opublikowano bardzo wiele trendów dotyczących nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie projektowania stron WWW, przez co rok 2013 śmiało można nazwać rokiem wdrażania śmiałych technologii służąca praktycznemu wykorzystaniu witryn. 

Data dodania: 2014-03-05

Wyświetleń: 1123

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tworzenie stron WWW - podsumowanie trendów 2013

Ogromna popularność urządzeń mobilnych i portali społecznościowych stawia wielkie wyzwanie dla grafików. Nowoczesna strona WWW musi w efektywny sposób prezentować się w kanałach społecznościowych, na urządzeniach stacjonarnych i na urządzeniach mobilnych. Wydaje się, że potrzebne jest kilka wersji jednej strony, ale nowoczesne projektowanie stron pozwala na elastyczne wykorzystanie jednego projektu. Kluczem do takiego rozwiązania jest przełomowy element nawigacyjny strony.


RWD, czyli responsywne projektowanie stron WWW to z pewnością wielki top w 2013 roku. Takie rozwiązanie projektowania stron internetowych sprawia, że witryna dopasowuje się do różnych rozdzielczości ekranów, na których jest wyświetlana. To sztuczka, która pozwoli, że strona w pełni wykorzysta przestrzeń na dużym ekranie, a na małych automatycznie dopasowuje wielkość czcionki i poszczególnych elementów witryny. Przeglądanie strony dzięki temu rozwiązaniu jest wygodna i bardzo prosta na każdym z urządzeń. Ta innowacyjna metoda rozwiązuje wszelkie spory tworzenia strony WWW dla komórek.


Kolejnym ważnym czynnikiem w tworzeniu stron WWW w roku 2013 są portale społecznościowe.To one silnie próbują zacieśniać związki pomiędzy markami i ich konsumentami. To niczym wyzwanie dla twórców stron. Należy zaprojektować serwis, który będzie ściśle powiązany z portalami społecznościowymi w bardziej nowatorski sposób niż dotychczas. Jedną z możliwości "rozkręcenia" społecznościowej aktywności na stronie jest plugin a'la Pinteres, czy plugin Socialist, który umożliwia użytkownikom tworzyć "tablice społecznościowe" łączące aktywność różnorodnych portali społecznościowych jak Facebook, YouTube, czy LinkedIn. 
Dzięki temu tworzenie stron dla urządzeń mobilnych nie będzie już takie skomplikowane.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena