Tak popularne dziś „Mikołajki” to dzień pełen radości przede wszystkim dla dzieci, choć i dorośli lubią obdarowywać się tego dnia upominkami.
Nie wszyscy jednak wiedzą, że sam Święty Mikołaj jest postacią historyczną. Urodził się w mieście Patra (teren dzisiejszej Turcji) w 270 roku. Był jedynakiem i pochodził z bardzo zamożnej i pobożnej rodziny. Już od najmłodszych lat był bardzo wrażliwy i empatyczny w stosunku do innych ludzi. Kiedy podczas epidemii zmarli jego rodzice, młody Mikołaj rozdał swój majątek i wstąpił do klasztoru. Później został wybrany biskupem Miry - portowego miasteczka w Azji Mniejszej, gdzie, dzięki swojej troskliwości i hojności, zyskał duże uznanie wśród ludzi. Święty dziś Mikołaj pomagał innym, robiąc to bardzo dyskretnie, lecz skutecznie. Przez całe swoje życie wspierał potrzebujących, niosąc im pomoc i wsparcie. Pewnie dlatego też, niedługo po swojej śmierci, uzyskał miano świętego.
Odrobina wyobraźni
Dziś najbardziej rozpowszechniony zwyczaj związany ze św. Mikołajem to wręczanie dzieciom prezentów. Prezenty bywają naprawdę różne, a wszystko zależy od wieku osoby, dla której podarunek ma być przeznaczony. Mikołajkowa niespodzianka nie musi jednak wiązać się z nerwowym poszukiwaniem pomysłów. Wystarczy odrobina wyobraźni, a niewielkim kosztem można sprawić przyjemność bliskiej osobie. Kino, romantyczna kolacja czy wieczór za miastem mogą się wydawać banalne, ale mimo wszystko stale cieszą się niemalejącą popularnością. Co więc podarować w tym historycznym już dniu Świętego Mikołaja?
Nietypowy prezent
Bardzo popularne są różnego rodzaju czekoladki, zestawy do kąpieli, płyty DVD, książki, śmieszne gadżety, kosmetyki. Co jednak podarować, jeśli Twój partner bądź partnerka jest na diecie, nie ma czasu na oglądanie filmów, a zamiast dużej wanny macie w domu prysznic? Niezłym pomysłem na rozgrzanie Waszego związku w te zimne grudniowe dni mogą okazać się feromony. Co to takiego? Naturalne, lotne substancje chemiczne wydzielane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.
W świecie zwierząt feromony pomagają zlokalizować partnera mimo odległości, często przekraczających kilometry. Człowiekowi natomiast zastosowanie tych związków umożliwia zwiększenie potencjału płciowego oraz zmianę wizerunku. Dlaczego? Bo feromony, dzięki ich dużemu wpływowi na podświadomość, pomagają poprawić poziom komunikacji w każdej dziedzinie życia.
Być może więc w tym, na pozór „dziecięcym” święcie, jakim jest Dzień Świętego Mikołaja, warto zaskoczyć partnera prezentem nietypowym?