W erze fotografii cyfrowej coraz mniej osób wywołuje zdjęcia. Zazwyczaj przechowujemy je na komputerze i rzadko do nich zaglądamy. Inaczej było, kiedy zdjęcia trafiały do albumów. Wówczas w wolnych z przyjemnością je przeglądaliśmy. Dziś albumy są mniej popularne, za to wiele osób tworzy własne fotoksiążki. 

Data dodania: 2013-10-03

Wyświetleń: 1489

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zrobić fajną fotoksiążkę?

Czym jest fotoksiążka?

Fotoksiążka to swego rodzaju album ze zdjęciami, stworzony w zupełnie nowej technologii. Zwykły album składa się z małych okienek, w które wkłada się zdjęcia. W fotoksiążce natomiast fotografie drukowane są na papierze, więc nie można ich ani przekładać, ani wymieniać.

Fotoksiążki projektuje się własnoręcznie ze zdjęć, opisów i różnych elementów graficznych. Używa się do tego w specjalnych programów, które można ściągnąć za darmo z internetu. Fotoalbumy projektuje się zazwyczaj w sposób tematyczny - mogą one zawierać np. zdjęcia ze ślubu, wspólnego wyjazdu z rodziną czy z jakiejś imprezy. Jest to świetny pomysł na prezent.

Jak zaprojektować fotoksiążkę?

Aby zaprojektować fotoksiążkę trzeba mieć do tego odpowiedni program graficzny. Firmy i sklepy fotograficzne, które zajmują się drukowaniem fotoksiążek, oferują takie programy na swoich stronach internetowych. Kiedy już pobierzesz odpowiedni program, musisz zastanowić się nad wyborem określonego typu fotoksiążki.

Możesz wybrać m.in. fotoksiażkę w wersji mini, której koszt to praktycznie tyle, co koszt zwykłych odbitek, za to wygoda i wygląd są nieporównywalne. Poza tym sklepy oferują np. fotoksiążki kwadratowe, formatu A4 lub panoramiczne. Wybór zależy od Twoich indywidualnych oczekiwań i tego, jakie będzie przeznaczenie takiej książki - czy robisz ją dla siebie czy na prezent.

Gdy określisz typ fotoksiążki, musisz wybrać jeszcze szablon. Sklepy oferują wiele ciekawych wariantów. Można wybrać np. szablon do zdjęć ślubnych, z egzotycznej wyprawy, imprezy urodzinowej czy jakiejś ważnej uroczystości. Możliwości jest naprawdę wiele i to właśnie dzięki takim szablonom powstają wspaniałe fotoksiążki.

Kiedy wybierzesz już typ książki oraz zdecydujesz się na jakąś oprawę graficzną, musisz załadować zdjęcia do ściągniętego wcześniej programu i ułożyć je w swojej fotoksiążce. Teraz wszystko zależy od Twojej wyobraźni i pomysłu. Kiedy skończysz przygotowywanie książki, musisz ją zamówić, a następnie odebrać w wybranym przez siebie punkcie. W końcu możesz zobaczyć dokładny efekt swojej pracy. Przeglądanie przygotowanej przez siebie fotoksiążki to naprawdę wielka frajda.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena