Masz już swoją stronę www i konta w popularnych portalach społecznościowych. Jeśli jednak chcesz wyróżnić się profesjonalnym podejściem, pomyśl o portfolio w formie fotoksiążki. To połączenie nowoczesności i tradycji. 

Data dodania: 2019-06-24

Wyświetleń: 1334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przygotować nowoczesne portfolio fotograficzne? Fotoksiążka jako portfolio

Odbitki nigdy nie stracą swego uroku. Portfolio drukowane to przejaw doświadczenia i wiedzy! Jak przygotować własne portfolio fotograficzne w formie fotoksiążki? To bardzo proste, a eksperci z CEWE czuwają nad jakością. To najlepsza fotoksiążka w Europie, więc nie musisz obawiać się o efekty.

Portfolio w fotoksiążce - dlaczego warto?

Fotoksiążki kojarzą się z albumami pamiątkowymi, często tworzonymi z myślą o okazjach takich jak ślub, chrzest czy roczek. Tymczasem programy do projektowania fotoksiążek mają wiele do zaoferowania. Z ich użyciem można stworzyć książkę w różnym stylu - eleganckim, nowoczesnym, minimalistycznym. Ponadto dostępne są różne formaty i okładki, co sprawia, że utworzyć można zarówno portfolio w formie miękkiej broszury, jak też książki w twardej oprawie. Portfolio może być drukowane poziomo lub pionowo, w książce kwadratowej lub takiej o klasycznych wymiarach. Dlatego niezależnie od tego, jakim rodzajem fotografii się zajmujesz i jaka jest twoja branża - fotoksiążka spełni swoje zadanie i stworzysz profesjonalne portfolio! Pamiętaj również o tym, że pozytywny odbiór zdjęcia widocznego na ekranie zależny jest od wielu czynników. Dlatego każdy z Twoich ewentualnych klientów, pracodawców i partnerów biznesowych odbierze zdjęcie inaczej. Podczas gdy wydruki będą takie, jak to sobie zaplanujesz. Papier premium dodatkowo podkreśli walory zdjęć. 

Fotograficzne portfolio krok po kroku 

Aby z łatwością stworzyć jakościowe portfolio sięgnij po program do projektowania CEWE. CEWE Fotoksiążka z Fotojoker to sprawdzony sposób. Jak zacząć? Pobierz program na komputer z systemem Windows, Linux lub MAC. Program jest kompatybilny także z systemami Android i iOS. To zupełnie darmowe oprogramowanie. Następnie rozpocznij projektowanie.

  1. Wybierz format portfolio, rodzaj okładki i rodzaj papieru. Portfolio fotograficzne najlepiej jest drukować na papierze fotograficznym. Poleca się papier matowy i papiery premium. Papier błyszczący w wielu przypadkach może podkreślać ciemne barwy.
  2. Wybór papieru fotograficznego umożliwia wydruk lay-flat. To opcja, dzięki której złączenia nie są widoczne. Umożliwia to także wydruk zdjęć panoramicznych na dwóch złączonych stronach.
  3. Wybierz opcję projektowania samodzielnego lub z pomocą kreatora. Większość fotografów wybiera tą pierwszą opcję, aby uzyskać większą kontrolę nad efektami.
  4. Układaj zdjęcia dokładnie tak jak chcesz. Możesz również dodać opisy, co w wielu przypadkach jest mile widziane. Tak oryginalne portfolio zapada w pamięć. Możliwy jest wybór różnych czcionek, a jak wiadomo odpowiednio dobrany font to niezwykle istotna kwestia.
  5. Dostępne są także dodatkowe opcje, jak szybka korekta ostrości i kontrastu czy też ustawienia tła. 
  6. Gotową fotosiążkę dokładnie sprawdź i złóż zamówienie!


Wartość zdjęć drukowanych trudno byłoby przecenić. Tworzenie portfolio w formie pojedynczych wydruków nie jest jednak praktyczne. Dlatego coraz częściej profesjonalni fotografowie tworzą portfolio w fotoksiążce. Jakość papieru jest doskonała, a zdjęcia można uzupełnić o opisy. Spraw, aby Twoje portfolio zostało zapamiętane!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena