Fotoboard to nowoczesny sposób na prezentowanie fotografii. Mogą to być zdjęcia lub grafika Polega on na wydruku zdjęć na tkaninie. Obraz jest najpierw drukowany, następnie nakleja się go na sztywne podłoże, najczęściej płytę z pianki poliuretanowej i odpowiednio przycina.

Data dodania: 2020-05-05

Wyświetleń: 1119

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co to jest fotoboard?

Naistotniejsza w technice Fotoboard jest jakość wydruku. Dlatego warto powierzyć tę czynność profesjonalistom. Wyspecjalizowane firmy zajmujące się wydrukami charakteryzującymi się wysoką jakością obrazu, dysponują odpowiednim sprzętem pozwalającym zachować wysokie parametry wydruku. Podczas wydruku obrazu istotne jest również odpowiednie dobranie tkaniny, na którą zostanie on naniesiony. Wymaga to odpowiedniego doświadczenia. każda tkanina ma bowiem swoją strukturę, odpowiedni splot. Nieodpowiednio dobrana, mogą "popsuć" obraz, gdyż nie zostaną uwypuklone istotne szczegóły fotografii, rozmyją się, staną się mało wyraźne. Doświadczone firmy wiedzą jak to zrobić. Tkanina jest odpowiednio gruntowana i zabezpieczana, aby atrament w nią nie wsiąkał. 

Bardzo ważne jest również, aby wydrukowany obraz był odporny na działanie promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych. Nie może on blaknąć tylko dlatego, że jest wyeksponowany w nasłonecznionym miejscu. Profesjonalne techniki zabezpieczenia podłoża czyli tkaniny, jak i samego wydruku gwarantują doskonałą jakość produktu końcowego jakim jest fotoboard.

Fotoboard - nowoczesna forma prezentowania obrazu

Fotoboard ma te zaletę, że nie potrzebuje dodatkowej oprawy. Możemy go wieszać na ścianach zarówno mieszkań jak i innych pomieszczeń, na przykład biur czy gabinetów. Coraz częściej technika ta jest wykorzystywana podczas prezentowania prac w galeriach artystycznych, klubach, pubach, kawiarniach, w formie większych lub mniejszych wystaw. Artyści i mecenasi sztuki bardzo chętnie sięgają po ten rodzaj ekspozycji. Daje ona szerokie możliwości zaprezentowania zdjęć lub grafiki artystycznej poprzez prostotę formy, bez zbędnych dodatków w postaci ram czy innej oprawy obrazów. Istotny jest również bezproblemowy i stosunkowo łatwy sposób mocowania tego typu obrazów na ścianach czy specjalnych płytach.

Na to, aby wnętrze stało się oryginalne i wyjątkowe nie musimy przeznaczać wielkich nakładów! Czasami wystarczy kilka detali, aby osiągnąć zamierzony efekt. Fotoboard nadje się do tego idealnie! Obrazy drukowane na tkaninie są niebanalnym rozwiązaniem i świetną alternatywą do tradycyjnego dekorowania ścian. Fotoboardy są idealne do wnętrz nowoczesnych. w tradycyjnie urządzonych mieszkaniach mogą stanowić nietuzinkowe połączenie klasyki z nowoczesnością.

Obrazy tego typu dają użytkownikom szeroki wachlarz możliwości. Można w jednym pomieszczeniu stworzyć swoją własną, niepowtarzalną galerię. Jako obraz można wykorzystać własne fotografie, tworząc niepowtarzalne albumy ścienne.  Można wybrać motyw przewodni podróży po wnętrzu i umieścić go w formie zróżnicowanych wielkościowo fotoboardów na ścianach mieszkania. Można ozdobić ściany podobizną Gwiazd lub reprodukcją wybitnego dzieła malarskiego w nowoczesnym wydaniu. Możliwości jest tyle, ile pomysłów powstanie w głowach osób, którym ta forma ożywienia i upiększenia ścian przypadła do gustu! 

Więcej informacji na stronie sklepu z fotoboardami RoomArt.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena