Kończy Ci się polisa i martwisz się o wysokość składki? Codziennie zastanawiasz się, jak ochronić auto przed uszkodzeniem lub kradzieżą? Może warto wykupić autocasco? Wprawdzie nie zabezpieczy Cię przed zaistnieniem niechcianego zdarzenia, ale pomoże zlikwidować jego skutki. Jeżeli rozsądnie wybierzesz zakres ubezpieczenia, możesz spać spokojnie.

Data dodania: 2013-07-31

Wyświetleń: 1455

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na co w ubezpieczeniu OC i AC należy zwrócić szczególną uwagę?

Samo OC wybieraj zawsze najtańsze

Jego warunki reguluje ustawa. Jeżeli spowodujesz kolizję, osoba poszkodowana przez Ciebie otrzyma taką samą wypłatę, bez względu na Twój wybór ubezpieczyciela, gdyż sumy gwarancyjne są wszędzie takie same. O odszkodowanie nie ubiega się sprawca, lecz pokrzywdzony. Tak więc z Twojego OC nie otrzymasz żadnego zwrotu. Jeżeli znajdziesz najtańszą propozycję, kupuj polisę bez zastanowienia. W kieszeni zostanie Ci sporo pieniędzy i nic na tym nic nie stracisz.

Zastanów się, czego w ubezpieczeniu AC potrzebujesz najbardziej

Jeżeli doskonale radzisz sobie z naprawą lub masz zaufanego mechanika, może wystarczy, że ubezpieczysz samochód tylko od kradzieży i szkody całkowitej? Taka ochrona nazywa się autocasco mini. Cena polisy jest przy tym dużo niższa, a otrzymujesz ochronę od najgorszych zdarzeń.

Masz najnowszy model samochodu? Wybierz AC ze stałą sumą ubezpieczenia

Nowe auta bardzo szybko tracą na wartości. Jeżeli w umowie będzie zapis o zmiennej sumie ubezpieczenia, po kradzieży towarzystwo skorzysta z katalogu i wyceni pojazd na dzień wystąpienia szkody. Nie wywalczysz wysokiej wypłaty, nawet jeżeli wcześniej wydałeś na samochód o kilkanaście tysięcy więcej. Stała suma chroni od takich sytuacji, gdyż wartość Twojego pojazdu będzie niezmienna przez cały rok.

Obawiasz się nieprzewidzianych sytuacji na drodze? Zdecyduj się na rozszerzony assistance

Ceny tej dodatkowej ochrony przy zakupie pełnego pakietu nie są wysokie, za to korzyści mogą być wielkie. Dobry assistance to pełna pomoc w każdej sytuacji, zarówno po kolizji, jak i awarii pojazdu. Możesz między innymi liczyć na holowanie lub naprawę na miejscu zdarzenia, wymianę koła, samochód zastępczy, zwrócą Ci się także koszty przejazdu czy noclegu w hotelu, jeśli pechowa sytuacja „złapie Cię” w podróży.

Najlepszych ofert OC AC szukaj zapoznając się z propozycjami jak największej liczby ubezpieczycieli

Na stronach internetowych znajdziesz świetne narzędzie, którym jest porównywarka ubezpieczeń. W kilka minut po wypełnieniu krótkiego formularza poznasz składki kilkunastu firm. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, które wydałbyś nieświadomie kupując „z automatu” u agenta stacjonarnego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena