Talent, inspiracja i kreatywność – to tylko nieliczne z określeń, które padają w związku z najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem ze świata architektury w tym roku. A jest to World Architecture Festival 2013 odbywający się w Singapurze. Jaka jest historia tego festiwalu i czego można po nim oczekiwać?

Data dodania: 2013-08-01

Wyświetleń: 1521

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

World Architecture Festival jest największym na świecie wydarzeniem, które dotyczy architektury współczesnej. Festiwal zrzesza najbardziej znanych i najważniejszych twórców w tej dziedzinie (m.in. Wilkinson Eyre Architects, AECOM czy Aedas). Każda edycja to m.in. liczne prelekcje, seminaria, debaty, dyskusje oraz pokazy. Festiwal ten to także niezapomniane, nie do opisania i nie do zdobycia gdzie indziej doświadczenie. A wszystko to od najlepszych i pośród najlepszych.

Historia World Architecture Festival sięga roku 2008, w którym to w Barcelonie miała miejsce pierwsza edycja tego wydarzenia. Motywem przewodnim, a zarazem hasłem, które towarzyszy całej imprezie jest „stworzenie dorocznej szansy zestawienia i porównania niezwykłej gamy projektów, których dziedzina zawsze spoglądała poza granice państw – do szerokiego świata kultury architektonicznej”. Pierwszą edycję wydarzenia wygrał budynek Uniwersytetu Luigi Bocconi w Mediolanie.

W tym roku szósta już edycja wydarzenia odbędzie się w Singapurze, a dokładniej w Marina Bay Sands, znanym nie tylko z oryginalnego designu, ale też z najdłuższego na świecie podwyższonego basenu. The World Architecture Festival będzie trwał od 2 do 4 października. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 10 czerwca. Do tego czasu można było zgłaszać obiekty oddane do użytku od 1 stycznia 2012 do 1 czerwca 2013. W jednej z kategorii - „Future” - można było zgłosić również projekty niezrealizowane. Ceny zgłoszeń wahały się od ok. 700 dolarów do ok. 2400 dolarów. Z kolei cena wejściówki na festiwal wynosi od ok. 730 dolarów do nawet 3000 dolarów.

Warto zaznaczyć, że w ramach tego festiwalu organizowane są również inne festiwale, m.in. Światowy Festiwal Wnętrz INSIDE 2013, który wyłoni tytuł Najlepszego Wnętrza Roku 2013.

Festiwal co roku przyciąga zainteresowanie architektów i pasjonatów z całego świata. Jest to jedno z najważniejszych (jeśli nie najważniejsze) wydarzeń tego typu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena