Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z zakupem artykułów niemowlęcych udaj się minimum dwa miesiące przed porodem do sklepu dla dzieci.
Co musi znaleźć się na liście zakupów?
Ubranka - Nie przesadzaj z ich ilością. Szczególnie dlatego, że noworodek niesamowicie szybko rośnie i może się okazać, że większość z nich zostanie niewykorzystana. Oprócz tego, to rodzina i bliscy znajomi z chęcią podarują na prezent ubranka dla Twojego dziecka. Więc nie przejmuj się, że nie będziesz miała w co odziać swoje dziecko. W szafie Twojego dziecka powinno pojawić się odpinane na całej długości body, czyli tak zwane „pajacyki” (z długim i krótkim rękawem), śpioszki, skarpetki, czapeczki (grubsze i cieńsze) oraz ciepły kombinezon.
Artykuły higieniczne - Przede wszystkim pieluszki. Z ich liczbą nie przesadzisz. Powinnaś wiedzieć, że na początku będziesz je zmieniać kilkanaście razy w ciągu doby. Zachęcam dodatkowo kupić torbę na pieluszki, która pochłania nieprzyjemne zapachy.
Kupując kosmetyki dziecięce, takie jak: płyn do kąpieli, szampon czy krem, najlepiej decydować się na bezzapachowe i bez sztucznych dodatków, w ten sposób unikniesz uczulenia noworodka.
W pobliżu miejsca, w którym będziesz przebierać dziecko, powinny pojawić się chusteczki nawilżające i krem na odparzenia.
Akcesoria niemowlęce - Oprócz ubranek i kosmetyków niemowlęcych, będziesz potrzebowała kilka niezbędnych sprzętów. Do których należy wymienić na przykład wózek. Powinien być wyposażony w daszek chroniący przed deszczem lub słońcem. A w wózku pojawić powinna się kołderka lub kocyk. Kilka razy dziennie wymieniając pieluchy możesz obciążyć sobie kręgosłup, aby temu zapobiec proponuję zakupić przewijak. Jeżeli dziecko nie będzie spało w waszej sypialni warto zainwestować w elektroniczną nianię, nie będziesz musiała zbyt często wchodzić do pokoju sprawdzając czy z dzieckiem jest wszystko w porządku.
Narodziny dziecka to oprócz wielkiego szczęścia również wielkie wydatki, dlatego zanim zakupisz wszystkie potrzebne akcesoria popytaj przyjaciół, którzy już posiadają dzieciaki czy chcieliby pożyczyć lub odsprzedać tanio sprzęty, z których nie korzystają. Dzięki temu możesz wiele zaoszczędzić.
Mam nadzieję, że ten artykuł jest choć trochę przydatny dla przyszłych mam.
Karmienie piersią zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne, ponieważ organizm potrzebuje energii do produkcji mleka. Mimo że wiele kobiet chce szybko wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży, należy podchodzić do tematu odchudzania z ostrożnością, zwłaszcza podczas laktacji. W niniejszym artykule omówimy, czy diety niskokaloryczne są bezpieczne i skuteczne w tym okresie.