Pierwszy sezon Dextera opowiada nam o patologu policyjnym z bardzo mroczną alternatywną osobowością, który próbuje odkryć, kim naprawdę jest, poprzez pryzmat traumy z dzieciństwa, kodeks wpojony mu przez jego ojczyma oraz rywalizację z bliskim mu, ale przez prawie cały sezon obcym drugim zabójcą.

Data dodania: 2013-02-13

Wyświetleń: 1418

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dexter Sezon 2
Mroczny Pasażer Dextera w 2. sezonie zostaje na pewien czas „uśpiony”, nasz bohater jest na odwyku od morderstw, diametralnie zmienia się też jego życie osobiste. Dexter dowiaduje się coraz więcej szczegółów o swoim dzieciństwie, które nie do końca napawają go optymizmem. Za sprawą nowo poznanej kobiety staje się bardziej ofensywny, próbuje rozdawać karty i... dochodzi do wniosków, że nie wszystko należy zmieniać.

Sezon drugi odkrywa zupełnie przypadkowo „trupa z szafy” w postaci wszystkich ofiar Dextera, rozpoczynając tym samym wielkie łowy na „Rzeźnika z zatoki” - zarówno przez policję z Miami, jak i FBI. Szerzej pokazane są relacje Dextera z przyrodnią siostrą Debrą oraz tzw. „kodeks Harry'ego”, ojczyma Dextera - policjanta, który wychowywał Dextera. Harry i jego kodeks okazują się nie być tak jednoznaczni i uczciwi, jak mogło się wydawać jeszcze w 1. sezonie. Postać nowej kobiety w życiu Dextera (Lilly), w którą wciela się córka Billa Murreya, to istny żywioł, który niemal nie spala naszego dobrego Dextera. 

Sezon jest też kontynuacją prywatnego śledztwa sierżatna Doaeks'a w sprawie Dextera. James Doakes w pewnym momencie posiada większość tych samych informacji o przeszłości Dextera, co on sam. W kluczowym momencie śledztwa „Rzeźnika z Zatoki”, James Doakes prawie ma w rękach głównego bohatera. Mniej w tym sezonie trupów, a więcej wspomnień i emocji. Odczuwalny u niego brak bliskiej osoby, istniejące sumienie, które współdziałając z „kodeksem Harry'ego”, niemalże każe mu się oddać w ręce policji Miami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena