Odkrycia XX wieku wywarły ogromny wpływ na nasze współczesne życie i zdeterminowały naszą przyszłą drogę rozwoju. Jednym z takich właśnie odkryć było stworzenie układu scalonego.

Data dodania: 2012-11-21

Wyświetleń: 1397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przełom XX i XXI wieku to niewątpliwie czas powstawania najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii, które rewolucjonizowały ówczesny świat i wywarły ogromny wpływ na świat, w którym żyjemy teraz. Jednym z takich niezwykle przełomowych odkryć było niewątpliwie zbudowanie pierwszych elektronicznych układów scalonych. Odkrycie to było o tyle fascynujące, że układ scalony może zawierać w sobie od kilku do nawet kilku milionów podstawowych elementów elektronicznych, którymi mogą być tranzystory, diody, rezystory lub kondensatory. Jak ważne dla ludzkości było powstanie układów scalonych może świadczyć również fakt, że twórca pierwszego działającego chipu Jack Kilby dostał za swoją pracę Nagrodę Nobla w 2000 roku.

Dziś ciężko sobie nawet wyobrazić nasze życie bez nowoczesnych technologii, komputerów, telefonów komórkowych, telewizorów, itd., które wyposażone są w najnowocześniejsze układy scalone, dzięki czemu mogą pracować jeszcze wydajniej i zabierać mniej miejsca. Współczesny montaż elektroniki, pomimo zachowania elementarnych zasad, rożni się nieco od swojego pierwowzoru i podzielony został na dwa podstawowe rodzaje, którymi są: montaż przewlekany THT i powierzchniowy SMT. Dzięki takiej technologii konstruktorzy mogą dopasowywać swoje układy scalone do potrzeb klientów czy urządzeń, które będą one obsługiwać, dostarczając nam w ten sposób niezwykle zaawansowane urządzenia elektroniczne.

Współczesny świat pełen jest niezwykle zaawansowanych technologii, które każdego dnia ewoluują i stają się jeszcze bardziej nowoczesne, przez co tempo rozwoju naszego życia jest nieporównywalnie większe od tego, jakie panowało kilka dekad temu, przez co z nadzieją możemy spoglądać w przyszłość i czekać, co nowego może nam ona przynieść.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena