Terapia esencją Delfin to alternatywa dla klasycznej, lecz budzącej wiele kontrowersji terapii delfinami zamkniętymi w delfinariach. Przy tym jest to metoda prosta i łatwo dostępna, o skuteczności potwierdzonej wieloletnią praktyką i obserwacją.   

Data dodania: 2013-05-23

Wyświetleń: 3358

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W latach 30. ubiegłego stulecia słynny angielski lekarz dr Edward Bach odkrył szczególne lecznicze właściwości roślin. Opracowany przez niego system 38 esencji kwiatowych znany jest dzisiaj i stosowany niemal na całym świecie.

Współcześnie za kontynuatora dzieła dr. Bacha, jego wielkiego następcę, uznawany jest niemiecki botanik, badacz i podróżnik Andreas Korte.

Korte nie tylko znacznie rozszerzył gamę dostępnych esencji, opracował także nowy sposób ich wytwarzania z pomocą geody krystalicznej, która nie wymaga niszczenia ani zrywania roślin.

W poszukiwaniu "materiału" na nowe esencje Korte przemierzył kontynent europejski, Afrykę, dżunglę Amazonii, Wyspy Kanaryjskie.

Najpierw powstały esencje kwiatów europejskich (1984 r.), potem esencje kwiatów afrykańskich i z Wysp Kanaryjskich. W dalszej kolejności esencje roślin lasów tropikalnych – orchidei amazońskich. Wkrótce potem pojawiły się esencje grzybów, a za nimi esencje kamieni szlachetnych, półszlachetnych, kryształów i metali oraz esencje środowiska. 

Dotychczas Korte opracował ponad 400 różnych esencji.


Esencje są całkowicie bezpieczne. Nie mają skutków ubocznych.
Nie można ich przedawkować, nie uzależniają, nie szkodzą.
Leczenie esencjami można łączyć z metodami konwencjonalnymi i alternatywnymi.
Można przyjmować je razem z lekami farmakologicznymi, ziołami i lekami homeopatycznymi.
Krople nie wchodzą z nimi w interakcję, nie potęgują ani nie osłabiają działania innych leków.
Również inne leki nie wpływają na działanie esencji.

Fundamentalny przełom w historii wytwarzania esencji energetycznych nastąpił w 1991 r.: powstała wówczas pierwsza w świecie esencja zwierząt - esencja Delfin zawierająca uzdrawiające właściwości tych żyjących na wolności, w swobodzie, dzikich zwierząt.

Stało się jasne, że uzdrawiające frekwencje można pozyskać nie tylko ze świata flory, ale także i fauny. Wówczas powstały esencje zwierząt Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej.

Esencja Delfin (Delphessenz - Tursiops truncatus) jest jedną z najważniejszy esencji spośród kilkuset opracowanych przez Andreasa Korte. Z tej przyczyny wymaga bliższej, bardziej wyczerpującej prezentacji.

Historia powstania esencji Delfin i jej właściwości opisane zostały w książce A.Korte "Delphine und Wale - ihre Botschaft und ihre Essenz" („Delfiny i walenie – ich misja i esencje” – tłum. B.K.). Autor książki i zarazem twórca esencji, Andreas Korte, opowiada w niej m.in. o całej serii „przypadków”, które doprowadziły do jego spotkania z delfinami oraz o powstaniu esencji Delfin jako naturalnej konsekwencji tego faktu.

Delfiny przypominają nam całym swoim jestestwem o harmonii i radości – uczuciach, których pragnienie przeżywania i doświadczania skrywamy w swym najgłębszym wnętrzu. Podziwiamy delfiny w ich naturalnym środowisku, jak lekko, z radością i beztrosko śmigają wśród morskich fal emanując pogodą ducha. Mimowolnie poddajemy się działaniu ich pozytywnej energii. Nie wiedzieć kiedy uśmiech rozkwita na naszej twarzy - igraszki delfinów przywołują wspomnienia beztroskich chwil radosnego dzieciństwa.

Delfiny to wysokorozwinięte istoty, żyjące z człowiekiem w odwiecznej przyjaźni. Pomagają nam  nawiązać kontakt z naszym wnętrzem, spontanicznością, radością życia, zaufaniem.

Delfiny to „Terapeuci Morza” - otwierają nasze serca, pomagają przywrócić utracony kontakt z drugim człowiekiem i jedność z Naturą.

Esencję Delfin stosuj zawsze, kiedy jesteś spragniony energii radości, opieki, czułości.

Najważniejsze wartości esencji Delfin

Uwalnianie od lęków
Strach i lęk to emocje, które jak żadne inne, w zdecydowanej mierze, kształtują nasze życie. Strach skutecznie blokuje i zamyka serce. Strach przed znanym i nieznanym, realnym zagrożeniem czy też imaginacją, widziadłem, koszmarem sennym - można wymieniać do woli.

Esencja Delfin szczególnie ochrania serce. Przywraca utracone poczucie bezpieczeństwa. Z nią czujesz się bezpiecznie, pewnie. Znikają lęki, powraca spokój, pewność i wewnętrzne przekonanie, że to, co na zewnątrz, wpływu na nas już nie ma. Lęki zostają rozpoznane, ujrzane w nowym świetle, zrozumiane, rozpuszczone. Następuje całkowite uwolnienie; gdzie odpuszcza lęk, tam wzrasta zaufanie.

 

Radość i zabawa
Zasadnicze przesłanie delfinów i ich esencji to: "Baw się w grę zwaną życiem! Smakuj życie!"  Żyj radośnie, z lekkością, z łatwością. Miej ufność, że wszystko dzieje się jak należy, że wszystko toczy się w zgodzie z boskim planem. Esencja Delfin pomaga zrozumieć jak w zaufaniu płynąć strumieniem życia, zamiast z lękiem i strachem zmagać się z nim, wciąż idąc życiu pod prąd.    

 

Aktywacja energii życiowej
Delfiny emanują energią życiową, witalnością. Zawsze, gdy tylko dają o sobie znać zmęczenie i ociężałość, sięgaj po esencję Delfin – regeneruje siły, pomaga w odzyskaniu świeżości.

 

Otwarcie serca
Esencja Delfin znosi blokady serca. Dopiero wówczas, z otwartym sercem, jesteśmy w stanie rzeczywiście przeżywać pełnię uczuć. Możemy je dostrzec, doświadczyć, poczuć, zaakceptować i uzewnętrznić, dać im wyraz. Esencja Delfin pozwala oddać się nam we władanie naszego serca. Tylko wówczas może nastąpić uzdrowienie. Każde uzdrowienie bowiem przychodzi poprzez serce. Innej drogi nie ma!

Wsparcie w procesach transformacji
Esencja Delfin jest pomocna w każdej sytuacji wewnętrznego przełomu, psychicznego odrodzenia, życiowej transformacji -  rozstanie, rozpoczęcie nowego etapu życia, zmiana dotychczasowych wartości, nowe utożsamianie się… Esencja rozwija wewnętrzną ufność. Śmiało, bez lęku wchodzimy w kolejny etap życia. Z łatwością możemy „narodzić się na nowo“. 

Synchronizacja pracy półkul mózgowych
Esencja Delfin wpływa na synchronizację pracy półkul mózgowych. W pierwszej kolejności esencja uaktywnia prawą, intuicyjną półkulę, następnie stymuluje pracę półkuli lewej, analitycznej. Ostatecznie synchronizuje pracę obu. Dopiero wówczas jesteśmy w stanie, w którym możliwe jest całościowe rozpoznanie.

 

Ochrona i oczyszczenie
Esencja Delfin jest esencją typu "full service" lub „Alles-in-einer-Essenz” czyli „wszystko w jednym“ – harmonizuje, chroni i oczyszcza zarazem.

 

Uniwersalna Miłość
Esencja Delfin to esencja miłości, życia, harmonijnego współistnienia i połączenia wszelkiego stworzenia. Najważniejsze przesłanie, jakie niesie ze sobą esencja Delfin, to budzenie Uniwersalnej Miłości, Miłości Uniwersum.

 

Pomoc dla kobiet ciężarnych, rodzących i nowonarodzonych dzieci
Szczególnie polecane jest stosowanie esencji Delfin dla nowonarodzonych dzieci. By umożliwić im łagodne przyjście na świat, można „zainstalować” esencję na sali porodowej. Wystarczy mieć buteleczkę esencji Delfin przy sobie, postawić ją w pomieszczeniu, gdzie odbywa się poród.       

Maleństwa są bardzo wrażliwe, sensytywne na działanie esencji. Szybko reagują na subtelne częstotliwości esencji Delfin pojawiające się w ich otoczeniu. Natychmiast wchodzą w rezonans z radosnymi i harmonijnymi jej frekwencjami.

Zalecane jest także stosowanie esencji Delfin przez kobiety w ciąży i rodzące matki. Na kilka dni przed porodem można przyjmować esencję doustnie, można także zastosować ją zewnętrznie - wetrzeć kilka kropel w brzuch przyszłej mamy. Są szczególnie pomocne zwłaszcza podczas pierwszego porodu; działają rozluźniająco i odprężająco.

Esencja Delfina pomaga także noworodkom. Wyjątkowo rozkrzyczanym można natrzeć brzuszek jedną kroplą esencji. Według doniesień uspokojenie przychodzi niemal natychmiast.

Kiedy poród odbywa się w wodzie, także można skorzystać z dobroczynnych właściwości esencji Delfin. Kilka kropel wkropionych do basenu ułatwi poród. Subtelne częstotliwości esencji zatroszczą się o harmonijny i lekki jego przebieg, co oczywiście działa bardzo pozytywnie zarówno na matkę jak i na dziecko.

                                                                                                                                                  
Tak o esencji "Delfin" pisze Hanna Madejska, terapeuta z wieloletnią praktyką w stosowaniu esencji Andreasa Korte:  

„Delfin” [...]   to najbardziej uniwersalna energia, jaką znam. Jest jak joker w kartach.
Zawsze wypełnia najbardziej potrzebujące miejsca. Daje bardzo dużo dziecięcej radości życia, usuwa lęki, daje ogromne poczucie bezpieczeństwa, powoduje odradzanie życia.
Uwielbiają ją zarówno domy jak i ogrody, rzeki, jeziora, morza, no i oczywiście ludzie i zwierzęta.  Szczególnie przydatna jest dla dzieci z poważnymi problemami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi.

Można ją stosować w różnej formie - od picia rozcieńczonej esencji do noszenia przy sobie ampułek [...],  [esencję] dodaje się do olejków do masaży, do balsamów do ciała. Można dodawać do wody do picia, spryskiwać nią mieszkanie. Pięknie pomaga ciężarnym i rodzącym kobietom."

Jak stosować esencję Delfin:
• popijać kilka razy dziennie (min. 4 razy) po 4 krople; krople przyjmować bezpośrednio na język lub wkropić do szklanki wypełnionej do połowy wodą, sokiem, herbatą, popijać powoli
• umieścić buteleczkę z esencją w pomieszczeniu
• nosić esencję przy sobie (esencja jest również w formie zawieszki, do  noszenia na szyi) 
• wcierać esencję w miejsca gdzie mierzy się puls – przeguby dłoni, skronie, miejsca za uszami
• dodać kilka kropli do kremu, maści, balsamu, stosować do masażu, codziennej pielęgnacji.
• rozpylać w pomieszczeniach (szczególnie polecana w miejscach dużych zgromadzeń: salach konferencyjnych, pomieszczeniach biurowych, itp.)
• dodać kilka kropel esencji do kąpieli
• stosować w kompresach, okładach

Źródło:
Andreas Korte, Karin Huber - "Delphine und Wale", 1999, Schaffhausen, Schweiz
Tłumaczenie - Beata Kozłowska

Licencja: Creative Commons
0 Ocena