Na całym świecie dużą popularność zyskały takie potrawy jak pizza, spaghetti, tortellini, czy deser tiramisu. Nic dziwnego więc, że kuchnia włoska ma tylu miłośników. Sam jestem jednym z nich. Moim ulubionym przysmakiem są makarony, dzięki którym istnieje wiele przepisów na pyszne dania.

Data dodania: 2012-10-28

Wyświetleń: 1191

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak włoska pasta niestety tuczy. Co zrobić by nie zrezygnować z tej przyjemności?

Odpowiedź jest prosta: zamieńmy produkty na te same tylko zdrowsze. Ktoś może czuć się zawiedzionym na te słowa myśląc, że to nie będzie to samo. I tu się myli. Też kiedyś się zastanawiałam jak zdrowa żywność może być smaczna. Ale zdrowe odżywianie nie polega na katowaniu się i piciu przykładowo soku z kapusty. Wystarczy trochę naszych chęci, a  możemy przygotować apetyczny, a zarazem dietetyczny posiłek.

 

Przyrządzając danie, które zawiera makaron, nasz główny składnik można doskonale zastąpić. Będzie nim makaron razowy, który jest jak znacznie zdrowszy niż zwykły. Smakuje praktycznie tak samo, ale dla naszego organizmu jest o wiele lepszy. Zawiera bowiem błonnik niezbędny w każdej diecie oraz pomaga przy trawieniu. Jest to spowodowane zawartością mąki pełnoziarnistej, której ziarno jest mielone w całości, przez co składniki odżywcze zostają zachowane.

Jednak nie samym makaronem człowiek żyje. Istnieje mnóstwo dodatków, które znakomicie się nadają i są to: oliwa z oliwek, parmezan, pomidory, tuńczyk, oliwki oraz wiele innych.

Jeśli po jakimś czasie znudzą nam się makarony ( dla mnie to wręcz niemożliwe), to spróbujmy czegoś nowego. Mianowicie zamieńmy zwykłą pizzę na pizzę light. Do ciasta dodajmy mąkę pełnoziarnistą, oliwę z oliwek, a żółty ser zastąpmy mozzarellą. Dorzućmy pomidorki i gotowe. Pizza z pewnością wyjdzie wyśmienita i co ważniejsze zdrowa.

 

Korzystajmy więc ze smakołyków kuchni włoskiej, ale pamiętajmy by jeść wszystko z umiarem. Kupujmy tylko zdrowe składniki, albo ograniczmy te, które są nieco bardziej kaloryczne. Nie ma nic lepszego niż jeść zdrowo i przyjemnie.

 

Licencja: Creative Commons