Po raz kolejny porównujemy wykładziny. Tym razem będą to wykładziny pcv i dywanowe. Przekonajmy się, jakie cechy ma każda z przedstawionych wykładzin.

Data dodania: 2012-07-31

Wyświetleń: 1266

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpierw omawiane będą wykładziny dywanowe, które perfekcyjnie nadają się do salonu czy też sypialni. Są to doskonałe miejsca, by je tam umieścić. Pusta podłoga bez wykładziny czy dywanu wydaje się być oziębła. A w pokojach powinno być ciepło i przytulnie.

Wykładzina dywanowa nadaje znacznej atrakcyjności. Jest idealnym dodatkiem do danego pomieszczenia w naszych domach. Z całą pewnością nie będzie stwarzała dużych problemów w sprzątaniu. Można ją zarówno odkurzać, jak i czyścić mokrą gąbką.
Ponadto cechuje się trudno palnością, a to niezwykle ważna zaleta ze względów bezpieczeństwa.

Drugim rodzajem wykładzin są wykładziny pcv, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Idealnie nadają się do wielu miejsc. W naszym domu takim pomieszczeniem będzie kuchnia. Jest to doskonałe miejsce dla tego typu wykładzin. Po pierwsze w kuchni codziennie ktoś wielokrotnie przebywa. Jemy przecież śniadania, obiady i kolacje. Przy tak częstym użytkowaniu, podłoga może się łatwo zniszczyć. Jednak wykładziny pcv cechuje wysoka trwałość oraz odporność na zabrudzenia. Dlatego łatwo jest nam je myć, nawet codziennie.

Po drugie, wykładziny pcv mają bardzo bogate wzornictwo. Można je bez problemu dopasować do każdego obiektu. Jeśli chodzi o trwałość kolorów, to są odporne na światło w przeciwieństwie do niektórych wykładzin, które szybko zmieniają barwy lub je tracą.

Jak można zauważyć, wykładziny pcv oraz dywanowe różnią się od siebie. Mają inne właściwości, przez co nadają się do innych miejsc. Przed ich kupnem należy się dobrze zastanowić, gdzie pragniemy je umieścić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena