Wiele osób nabywa modne suplementy diety. Nie jedynie stacjonarna apteka Kraków ma duży wybór wśród tych produktów, ale także tania apteka internetowa może zaproponować mnóstwo odmiennych specyfików na włosy, cerę czy na zmęczenie.

Data dodania: 2012-10-19

Wyświetleń: 1208

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda apteka internetowa sprzedaje tylko certyfikowane suplementy diety, jednakże warto wiedzieć, że i w naszej diecie nie brak takich substancji. Co zatem warto włączyć do codziennego jadłospisu, jeśli się jeszcze tego nie wykonało do tej pory? Otóż, żeby się lepiej dotlenić, trzeba zadbać o dodawanie wraz z pokarmem pewnych ilości kobaltu oraz kwasu foliowego. Idealnym źródłem takich składników będą czerwone buraki, które prócz tego, że doskonale, bo odświeżająco, oddziałują na naszą cerę, to przy okazji ochraniają nas, a w szczególnie kobiety, przed różnymi nowotworami.
Witaminy z grupy B są nieodzowne w wypadku podrażnień i występowania suchości skóry. Z tego powodu dobrze jest zjadać jajka oraz wątróbkę. Ta druga obfituje prócz tego w żelazo, które usprawnia przemieszczanie się po naszym ciele hemoglobiny wraz z czerwonymi płytkami krwi, przez co skóra jest zwykle odpowiednio dotleniona, zatem wygląda zdrowo. Do swego dziennego jadłospisu trzeba dodać koniecznie warzywa zielonolistne np. szpinak, rośliny strączkowe np. fasola, pestki dyni oraz słonecznika, chleb pełnoziarnisty, miąższ dyni, grzyby, suszone owoce, a także pokarmy zawierające wartościowy beta – karoten, tj. po prostu marchew, pomidory oraz morele. Należy pomyśleć o tłustych rybach morskich, jako pokrycie niedoborów jodu, w sytuacji, kiedy skóra się łuszczy i pęka. Dzięki temu zestawieniu pokarmów w naszej codziennej diecie jesteśmy w stanie doprowadzić stan naszej cery do należytego stanu.
Nie jedynie skóra potrzebuje składników odżywczych, również potrzebne są włosom i paznokciom. A te, chociaż koniecznie należy je pielęgnować odmiennym środkami „na zewnątrz”, to generalnie wymagają nakarmienia i dbałości także „od wewnątrz”. A nic nie zrobi tego lepiej, jak dobra dieta, dodająca niezbędnych składników odżywczych. Włosy wprost kochają żelazo, biotynę, witaminę A, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B. Nie możemy także pominąć białek ani nienasyconych kwasów tłuszczowych. Poza tym cuda potrafi zrobić krzem, cynk i magnez. Warto też kupić tanie kosmetyki z najkrótszym składem, bowiem zawierają one najmniej chemii.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena