Mysz przewodowa czy bezprzewodowa? Oto jest pytanie... Jedne i drugie mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników, posiadają swoje zalety, jak i wady. Spróbujmy nieco rozplątać tę kwestię. Oczywiście, przy ocenie i wyborze myszki należy pamiętać, że to, co dla jednych jest wadą, dla drugich może okazać się zaletą.

Data dodania: 2012-10-14

Wyświetleń: 1271

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpierw na blat weźmy mysz bezprzewodową. Przeciwnicy zarzucają jej, że wymaga zasilania, a bateria szybko się wyczerpuje. Podłączany do portu USB komputera odbiornik łatwo jest z kolei zgubić. Poza tym uważają, że tego typu myszki nie nadają się dla graczy, ponieważ posiadają dużą akcelerację wsteczną i niewielką rozdzielczość. Podkreślają, że mysz bezprzewodową należy dobrać do komputera, bo mysz innej marki może nie być z nim kompatybilna (czyli nie będzie działać prawidłowo). Dodają także, że bezprzewodówki kupowane są nie tylko ze względu na swoje parametry techniczne, ale przede wszystkim w efekcie snobizmu użytkowników. Przyjęło się, że skoro stanowią nowszą wersję tradycyjnej myszy, to muszą być po prostu lepsze – osoby idące z duchem czasu powinny więc taką mieć.

Wielbiciele bezprzewodówek jako podstawową zaletę podają z kolei brak plączącego się przewodu myszy kablowej, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Kabel nie zajmuje też zbędnego miejsca podczas transportowania komputera. Poza tym jest to wygodne rozwiązanie dla osób tonących w kilometrach niewiadomego pochodzenia przewodów. Dodatkowo wiele osób decyduje się na mysz bezprzewodową ze względu na jej podstawową właściwość – samodzielność. Można ją bowiem dowolnie przekładać, przenosić. Ułatwia to zatem np. korzystanie z komputera poza stałym miejscem jego pracy.

Ceny obu modeli są porównywalne. Zarówno jedne, jak i drugie myszki można kupić bardzo tanio, jak i dość drogo. Wszystko zależy od specyfikacji, a ostatnio coraz częściej także od designu myszy.

Stając po którejkolwiek stronie, nie zapominajmy, że najważniejsze przy wyborze myszy jest po pierwsze to, aby po prostu wygodnie leżała w dłoni - nie może być zbyt mała ani zbyt wąska. W końcu wielu ludziom służy jako istotne narzędzie pracy, z którego korzysta się często wiele godzin. Po drugie, ważne są same dane techniczne: czy mysz ma duży zasięg, małą akcelerację wsteczną, funkcjonalną rolkę, dobrze wyprofilowaną obudowę; czy dobrze działa na różnego rodzaju powierzchniach, a także czy wykonana jest z dobrej jakości materiałów.

Decyzja należy do Was... Przyjemnego klikania!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena