Moment pojawienia się komputera w życiu człowieka to jeden z najbardziej przełomowych momentów w dziejach cywilizacji. Urządzenie, którego konstrukcja trwała kilkanaście lat w początkowej fazie swojego istnienia przerażało wiele osób, a nawet było powodem kpin i szyderstw. Jednak twórcy wierzyli w t...

Data dodania: 2008-06-02

Wyświetleń: 12815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moment pojawienia się komputera w życiu człowieka to jeden z najbardziej przełomowych momentów w dziejach cywilizacji. Urządzenie, którego konstrukcja trwała kilkanaście lat w początkowej fazie swojego istnienia przerażało wiele osób, a nawet było powodem kpin i szyderstw. Jednak twórcy wierzyli w to, że komputery zrewolucjonizują życie ludzi i będą im wiernie towarzyszyć w różnych dziedzinach.

Początkowo komputer miał służyć do pracy i skomplikowanych obliczeń. Faktem jest, że przez pierwsze lata był on wykorzystywany głównie do pracy i przechowywania danych. Jednak z biegiem czasu funkcje komputera zaczęły się rozwijać, a wraz z nimi zwiększyło się zapotrzebowanie na lepszy dysk twardy czy nowocześniejszy procesor. Dzięki nowym funkcjom komputeryzacja zaczęła się coraz szybciej rozwijać, a zapotrzebowanie na lepsze części składowe komputerów sprawiło, że produkcja urządzeń typu hardware stała się bardzo opłacalna.

Wśród nowych funkcji pojawiła się przede wszystkim funkcja rozrywkowa. W życiu człowieka rozrywka jest bardzo ważnym elementem, który zapewnia rozładowanie emocji i stresów oraz przyjemne doznania w postaci zabawy i nauki jednocześnie. Początkowo komputery wykorzystywane były do bardzo prostych gier komputerowych, które w porównaniu ze współczesnymi pozostają bardzo daleko w tyle. Potem pojawiały się coraz nowocześniejsze i coraz bardziej skomplikowane pod względem grafiki i trudności gry, które wymagały, by pamiec komputera była większa i bardziej rozbudowana. Po dziś dzień gry komputerowe są podstawą rozrywki związanej z komputerem.

Kolejną formą rozrywki, ale i nauki i pracy w jednym jest Internet, który pojawił się kilka lat temu. Tutaj początkowo także wyszukiwane były informacje potrzebne do pracy czy nauki, a w tej chwili przede wszystkim Internet to nieograniczone źródło rozrywki i komunikacji dostępnej za pomocą komputera. Internet stanowi podstawę życia wielu osób, które pracują za pomocą sieci wirtualnych połączeń.

Połączenie komputera i Internetu to w tej chwili prawdziwy i bardzo opłacalny biznes. Produkowanie nowych części do pecetów czy laptopów takich jak dysk twardy czy procesor to ogromne zyski, gdyż im bardziej rozwija się Internet i związane z nim działania tym więcej potrzeba pamięci i lepszego miejsca na programy komputerowe. Na branży komputerowej można zbić majątek jeśli ma się dobry pomysł i nowatorskie myślenie.

W tej chwili nikt nie wyobraża sobie tego, by żyć bez komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Komputeryzacja obecna jest praktycznie w każdej dziedzinie życia człowieka. Wszystko można załatwić za pomocą klawiatury komputera. Nie są potrzebne telewizory ani telefony komórkowe, gdyż wystarczy komputer by oglądać telewizję czy dzwonić do znajomych i komunikować się z nimi. Jedno jest pewne – komputer to najlepszy wynalazek ludzkich rąk od momentu wynalezienia koła.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena