Nadchodzi jesień. Podczas gdy wszystkie znajome z Twojej okolicy wyćwiczyły sobie mięśnie brzucha, Ty musiałaś siedzieć w pracy ze smutną miną. Jak więc założyć sexi wdzianko podkreślające talię? Nie martw się. Znam, na to sposoby.

Data dodania: 2012-09-19

Wyświetleń: 1637

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Unikaj alkoholu i kofeiny

Oba te składniki są moczopędne. Działają więc na organizm odwadniająco. Ten zaś, próbując utrzymać równowagę elektrolitową, zatrzymuje wodę w tkankach. Nadwyżka substancji wpływa negatywnie również na skórę (wysuszenie) i paznokcie (łamliwość).

Jedz częściej, a mniej

 Przerwy między posiłkami nie mogą wynosić więcej niż cztery godziny. Jedząc duże porcje w większych odstępach czasu, powodujesz, że nadmiar tłuszczu odkłada się w tkankach. Powinnaś jeść mniejsze porcje, w regularnych odstępach czasu. Wtedy to cała energia zostanie na bieżąco zagospodarowana, a brzuch nie będzie rozpychany. Ponadto, jedząc mniej, a częściej, nie odczuwasz głodu. Żołądek najczęściej wtedy zapychamy przekąskami, a ten posiada  tendencję do powiększenia się. Jedząc częściej mniejsze porcje, żołądek skurczy się po pożądanej wielkości.

 Ogranicz sól

 Sól jest składnikiem wszechobecnym na każdym stole. Niemal we wszystkich produktach spożywczych spotkamy sól. Szczególnie w polskiej kuchni jest nieodzowną jej częścią. Niedosolone jedzenie kojarzy się z brakiem dobrego smaku przez kucharza. Musisz jednak pamiętać, że dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać jednej łyżeczki. Powinnaś zastanowić się, czy słone jedzenie jest kwestią dobrego smaku, czy po prostu przyzwyczajenia. Jej nadmiar zatrzymuje wodę w organizmie, prowadząc do nadciśnienia oraz innych problemów ze zdrowiem.

Pij wodę

Zalecane jest picie ponad litra wody dziennie. Najzdrowszą jest woda mineralna, ponieważ posiada niezbędne mikro i makroelementy. Woda stanowi podstawowy składnik każdej diety. Nie zawiera kalorii, wspiera przemianę materii, nawadnia i oczyszcza organizm. Warto przed każdym posiłkiem sięgnąć po szklankę wody, ponieważ zajmuje miejsce w żołądku i łatwiej jest się najeść. Jeśli nie lubisz pić wody mineralnej, możesz zrobić sobie wodnego drinka, na przykład z cytryną.

Jedz owoce i warzywa bogate w potas

Potas odgrywa poważną rolę w równowadze wodnej organizmu. Reguluje prace serca oraz wysokość ciśnienia. 

Warzywa bogate w potas

Owoce bogate w potas

ziemniaki, brukiew, cukinia, czosnek, koperek, pomidory, szpinak, bób, chrzan, zielony groszek, kalarepa, pietruszka

 

agrest, banany, brzoskwinie, czarna i czerwona porzeczka, suszone owoce, ananasy, morele, soki owocowe

Tłuszcze

Ludzkie ciało potrzebuje tłuszczów. W tłuszczach rozpuszczają się witaminy niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Najkorzystniejszymi są tłuszcze nienasycone. Znajdziesz je na przykład w orzechach, oliwie, mięsie, sardynkach i serku wiejskim. Ogranicz jednak spożycie tłustych smażonych potraw, które zawierają mnóstwo kalorii. Jedząc mięso i warzywa, możesz je ugotować na parze. Potrawa podczas gotowania na parze nie traci pełnowartościowych witamin i białka w takiej ilości, jak podczas gotowania, pieczenia czy smażenia.

Trzymaj się zasad  diety i czekaj na pierwsze efekty. Żeby wzmocnić efekt płaskiego brzucha, możesz postawić również na ćwiczenia nie wymagające dużego wkładu. Wystarczy wykonać dwadzieścia brzuszków każdego dnia. Ważne jest również utrzymanie wyprostowanej postawy i wciągniętego brzucha. W ten sposób mięśnie brzucha są ciągle napięte i wzmocnione. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena