Od dawna zmagasz się z problemem wypadających włosów? Są wszędzie: na poduszce, w wannie, w samochodzie... Jest ich mnóstwo. Nocami marzysz o bujnej fryzurze? Jest na to sposób i to naturalny. Pomoże Ci w tym, twoim zdaniem, pospolity chwast! Zobacz sama.

Data dodania: 2012-08-17

Wyświetleń: 1532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Masz rzadkie, cienkie i wypadające włosy? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Od dawna borykałam się z problemem wypadających włosów. Przy czesaniu na szczotce zostawały ich kępy, na poduszce też często je znajdowałam. Chodząc na kurs na prawo jazdy, było mi wstyd, gdy na siedzeniu zostawały moje blond włosy. Nie wiedziałam, jaka jest przyczyna. Przestałam suszyć włosy, używałam odżywek. Nic nie pomagało. Gdyby tego było mało, moje włosy szybko się przetłuszczały.

 Postanowiłam przeszukać sieć.  Większość kobiet poleca pokrzywę! Tak, tak. Naszą pospolitą pokrzywę. Pokrzywa zwyczajna jest jedną z najmniej docenianych roślin. Posiada właściwości lecznicze i kosmetyczne. Miejsce, gdzie rośnie pokrzywa, bogate jest w wysoką ilość składników odżywczych. W medycynie stosowana w leczeniu cukrzycy, prostaty, anemii i wielu innych chorób. W kosmetyce głównie stosowana jest do wyrobu szamponów, ponieważ przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów, regulując pracę gruczołów łojowych, zwiększa ukrwienie skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów, przeciwdziałając w ten sposób wypadaniu. Najlepiej, jeśli uzbieramy ją same. Jest wtedy świeża i mamy pewność, że przetworzona domowymi sposobami będzie w pełni naturalna. Podobno najlepszą pokrzywę możemy zerwać w maju, wtedy to jest najświeższa i najbardziej sokodajna. Jednakże zebrana do września także bogata jest w swoje właściwości. Musisz pamiętać, żeby na zbiór pokrzyw zabrać rękawice ochronne i nóż. Jeśli nie chcesz się pokłuć. Możesz też kupić ją ususzoną w aptekach bądź w sklepach zielarskich. Świeżej zaś możesz zostawić sobie kilka liści na najbliższą płukankę lub na odżywkę w spirytusie. Natomiast resztę wystawić na słońce, np. na folii aluminiowej do wysuszenia. Następnie rozdrobnić rękami i przesypać do suchych pojemników lub do słoików. Taką pokrzywę można użyć do sporządzenia płukanki lub herbatki pokrzywowej.

Przepisy

 Płukanka pokrzywowa - 2 szklanki pokrzywy suszonej bądź świeżej (świeżej nie należy używać do blond włosów, ponieważ może lekko je zabarwić na zielono) zalać litrem wrzątku i przykryć. Po przybraniu ciemnego koloru wody, płukankę odcedzamy przez sito. Używamy jej do ostatniego płukania, wmasowując płukankę szczególnie w skórę głowy, nie we włosy.

Odżywka na spirytusie - do garnka wlać pół litra spirytusu i włożyć kilka łodyg pokrzywy. Gotować na małym ogniu do uzyskania brązowego koloru spirytusu. Po wystygnięciu przelać do butelki i szczelnie zamknąć. Odżywkę można stosować codziennie, wcierając niewielką ilość w skórę głowy.

Herbatka z pokrzywy - szczyptę pokrzywy zalać wrzątkiem.  Herbatka pokrzywowa działa wzmacniająco od środka.

Do kuracji pokrzywowej warto także dobrać odpowiedni szampon. Do włosów wypadających najlepszy będzie wytworzony z jak najmniejszej ilości detergentów i konserwantów bardzo szkodliwych dla słabych włosów. Najbardziej polecane są te dla niemowląt.

Trudno oczekiwać, że po jednej płukance Twoje włosy przestaną wypadać. Pierwsze efekty - mniej wypadających włosów, widać po kilku płukankach. Jednak na bujniejszą fryzurę będziesz musiała poczekać, aż nowe włosy odrosną do zadowalającej Cię długości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena