Pod koniec każdego semestru wszystkich studentów czeka zdanie niezliczonej liczby egzaminów. Obowiązuje wtedy formalny strój, który ma podnieść prestiż zaliczenia kolejnego etapu studiów. Panowie mają dość proste zadanie, wystarczy, że założą klasyczny, dobrze skrojony garnitur. Inaczej wygląda to w kwestii ubioru studentek.
Najlepsze na wszelkie formalne uroczystości będą sukienki wizytowe. Muszą być odpowiednio dobrane do figury, o odpowiedniej długości i kolorze. Ale wszystko po kolei.
Fason
Wybierając się na egzamin chcemy wyglądać profesjonalnie i elegancko, a przy tym i kobieco, odrobina kokieterii przecież nigdy nie zaszkodzi. Najbardziej elegancka będzie sukienka ołówkowa, o dopasowanym, kobiecym kroju. Najlepiej, by nie była zbyt opięta, gdyż uwidoczni wszystkie mankamenty figury i niechciane fałdki. Postawmy na model z rękawem 3/4 lub krótkim. Jeśli zaś chcemy kupić sukienkę bez rękawów koniecznie załóżmy do niej krótki żakiet. Jeśli nie lubisz obcisłych, wizytowych sukienek możesz ubrać na egzamin sukienkę typu bombka lub trapez. Ważne, by nie była z prześwitującego materiału, a Ty musisz się w niej czuć komfortowo i elegancko.
Długość
Profesjonalny wygląd to także odpowiednia długość wizytowej sukienki. Nie powinna być ona krótsza niż do kolana. Można również postawić na modną ostatnio długość midi, najlepiej by sukienka kończyła się w najszerszym miejscu na wysokości łydek, co optycznie wydłuży sylwetkę. Jeśli bardzo lubisz długość maxi, poszukaj naprawdę eleganckiej sukienki. Sala egzaminacyjna to nie plaża, więc typowo letnia, zwiewna maxi będzie źle widziana.
Kolor
Na egzamin postawmy na klasyczne kolory. Najlepiej sprawdzą się połączenie bieli z czernią, ciepłe beże, odcienie granatu lub szarości. Unikajmy za to mocnych kontrastowych kolorów. Nie warto przecież wyróżniać się z tłumu i być na celowniku pilnującego profesora. Wyraziste kolory zostawmy więc na imprezę po zdanym celująco egzaminie.
Materiał
Satyna już dawno odeszła do lamusa, koronka to materiał, który bardziej kojarzy się z imprezą, a nie egzaminem, zaś poliester jest po prostu mało elegancki, poza tym zapewnia minimum komfortu noszenia. Wybierzmy dobrej jakości wiskozę, naturalny len czy bawełnę, a jeśli już polister to uszlachetniony naturalną bawełną.