Każdy, kto obraca się w świecie biznesu wie, jak ważne jest pierwsze wrażenie jakie zrobi na współpracownikach, klientach czy kontrahentach. Oprócz mowy ciała oraz pierwszego wrażenia niezwykle istotny jest też właściwy ubiór, zgodnie ze starą maksymą "Jak Cię widzą, tak Cię piszą".

Data dodania: 2014-06-03

Wyświetleń: 4483

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Sukienki wizytowe na biznesowe spotkania

Dlatego tak ważne jest znalezienie własnego, biznesowego stylu, który będzie współgrał z naszą osobowością, rodzajem wykonywanej pracy oraz okazją, na którą się wybieramy. Doskonałym rozwiązaniem jest przede wszystkim umiar, minimalizm oraz podejście do tematu naszej garderoby z dużą dozą zdrowego rozsądku.

Jak wiadomo nie od dziś, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Są więc fasony, które można założyć praktycznie w ciemno. Dlatego też osoby poruszające się w świecie biurowców, urzędów i firmowych spotkań powinny unikać sezonowych trendów. Coś co jest modne dziś, będzie już faux pas jutro. A tego chcemy przecież uniknąć. Całkiem niedawno kobiety oszalały na punkcie baskinek, koronkowych ubrań i wstawek oraz metalowych ćwieków. Obecnie wyszły już one z mody i są odbierane jako śmieszne, a nawet tandetne.

Kobiety mają dużo większe możliwości wyboru oraz różnorodności jeśli chodzi o modę typowo biznesową, zaś panom pozostaje garnitur z dużą gamą kolorystyczną krawatów. Dlatego też powinny zainwestować przede wszystkim w wizytowe sukienki, które nie tylko podkreślają naszą kobiecą naturę, ale także pozwalają poczuć się pewnie w opanowanej przez mężczyzn dżungli biznesu.

Wybierając odpowiednią sukienkę na biznesowe spotkania czy lunche starajmy się stosować do prostej zasady im mniej tym lepiej. Dlatego najchętniej wybieranym fasonem są niewątpliwie sukienki ołówkowe. Dopasowany krój, o długości do kolana idealnie pasuje do butów na obcasie, żakietu oraz aktówki. Najlepiej, by sukienka nie miała zbyt wyzywającego dekoltu oraz miała conajmniej krótki rękawek.

Panie o bardziej obfitych kształtach nie będą dobrze czuły się w ołówkowym fasonie, dlatego chętniej wybierają sukienki wizytowe typu tuba lub o kroju tulipana. Są to również eleganckie fasony, ale nie są już tak obcisłe jak wspomniany wyżej "ołówek".

Jeśli zaś potrzebujemy sukienki wizytowej na popołudniowe lub wieczorne przyjęcie musimy zaopatrzyć się w delikatną i stonowaną sukienkę koktajlową, kierując się przy zakupie wspomnianymi wyżej wytycznymi. Tym razem możemy postawić na lekko rozkloszowany fason lub prostą kreację do ziemi i stylizację wykończyć delikatną biżuterią. Ważne, by stawiać na klasyczne kolory typu czerń, biel, odcienie szarości, beży, jak również granatu. Będziemy miały wtedy pewność, że z powodzeniem wtopimy się w biznesowy tłum, a nasz strój nie przytłumi naszych umięjętności i doświadczenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena