Sprawdzono też, że za rozwój choroby nie odpowiadają: grupa krwi, złe ciśnienie, nie uprawianie sexu, palenie tytoniu, picie alkoholu. Zauważono jednak, że przerostowi prostaty zapobiega dieta obniżająca cholesterol, co można uznać za wskazaną profilaktykę.

Data dodania: 2012-08-28

Wyświetleń: 1399

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Całkowicie nie znane są powody przerostu prostaty. Wiadomo jednakże, że pan, który został pozbawiony jąder bądź farmakologicznie zablokowano mu produkcje hormonów męskich - nie może chorować na przerost prostaty.

Objawy przerostu prostaty można rozdzielić na 3 etapy. Początkowy, kiedy pojawia się częstsze oddawanie moczu nocą, przy pełnym wypróżnianiu pęcherza. Strumień jest jednak mały. Wtedy leczenie prostaty jest jeszcze łatwe.

Według Światowej Organizacji Zdrowia delikatny przerost prostaty diagnozuje się u mężczyzn z rozregulowanym wytwarzaniem hormonów, a więc u 1/2 panów w wieku 60 lat i praktycznie wszystkich w wieku 80 lat. Nie mniej jednak zapalenie prostaty może dopaść także młodszych mężczyzn, już nawet po trzydziestym roku życia.

W ostatnim etapie choroby mogą wystąpić coraz to gorsze zakażenia, kamica i zmniejszenie wydolności nerek. Może zwiększyć się też poziom mocznika we krwi . Powodem problemów z sikaniem jest przerost prostaty. Prostata jest to narząd o niewielkich rozmiarów, położony bezpośrednio pod pęcherzem. Gdy wzrasta do wewnątrz „ściska jak obręcz” przewód moczowy. Zwężenie przewodu moczowego hamuje przepływ moczu.

Dużą grupę środków wspomagających leczenie prostaty stanowią preparaty roślinne. Godnym polecania jest Prostate Power. Jest w całości zrobiony z naturalnych składników i bezpieczny. Nadaje się zarazem do ochrony jak i leczenia.

Źle leczone zapalenie prostaty może spowodować rozżalenie pacjenta i odczucie, że choroby tej nie da się uleczyć. Jest to spowodowane faktem, że zapalenie prostaty ma zwykle parę powodów składających się na tzw. zespół chorobowy. Każdą z tych przyczyny trudno jest zidentyfikować.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena