Glista ludzka jest największych rozmiarów nicieniem żyjącym w jelicie cienkim człowieka. Gdy dochodzi do dużego rozrodu glist w jelicie cienkim, pasożyty te częściowo przenoszą się do żołądka i w trakcie wymiotowania wydalane są przez jamę ustną.

Data dodania: 2012-11-16

Wyświetleń: 2098

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

W jaki sposób nie zarazić się i nie natknąć na pasożyty, robaki i inne glisty?

- poprzez realizowanie zasad codziennej higieny osobistej,

- za pomocą stosownego mycia owoców i warzyw przed spożyciem,

- poprzez nie picie wody nieprzegotowanej,

- za pomocą czyszczenia i odprowadzania wód ściekowych,

- prowadząc odrobaczanie wszystkich zdiagnozowanych zarażeń glistą ludzką i zabijaniu glist usuniętych w trakcie kuracji.

Glista ludzka, a jej objawy i diagnoza jej obecności

Objawy choroby w czasie trwania zarażenia glistą ludzką zależą od etapu zarażenia. Widoczne są trzy etapy, tj. okres zagnieżdżania się larw, okres objawów, który wynika z zakłóceń w ich wędrówce, jak również etap obecności dojrzałej glisty w jelicie.

Glista ludzka i jej leczenie

Musi być przeprowadzane pod kuratelą lekarza. Poza lekarstwami poznane zostały naturalne metody na usuwanie pasożytów z organizmu poprzez dostarczanie do diety większych ilości świeżych porów, czosnku, pestek z dyni w diecie gospodarza, co prowadzi do ucieczki z jego organizmu wraz z kałem.

Odrobaczanie i oczyszczanie organizmu

Pasożyty zazwyczaj są ciężkie do zdiagnozowania. Kiedy jednakże okaże się, że je mamy powinniśmy, jak najszybciej gruntownie oczyścić organizm.

Jak uprzykrzyć życie potrafi glista ludzka? W początkowym okresie dominują różne objawy alergiczne. W okresie wędrówki larw pojawiają się objawy naruszenia wątroby, połączone z krwawieniem. Pojedyncze larwy są w stanie niekiedy umiejscowić się w różnych dziwnych dla glisty ludzkiej miejscach, jak ucho, śledziona, itp., tam po jakimś czasie otorbiają się.

Szkodliwe działanie dojrzałych osobników polega głównie na truciu ludzkiego ciała pozostałościami przemiany materii.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena