Wesele to czas, kiedy para młoda chce poczuć się wyjątkowo. Nic dziwnego, w końcu to ich święto i czas, jaki mogą wykorzystać na świetną zabawę i spotkanie z najbliższymi. Takie prawdziwe przyjęcie weselne nie może obejść się bez dodatkowych atrakcji. Dobrze byłoby pomyśleć o nich wcześniej i dokładnie je zaplanować, aby nie być niemile zaskoczonym

Data dodania: 2012-08-17

Wyświetleń: 2105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli chodzi o konkretne pomysły, to trzeba śmiało powiedzieć, że wyobraźnia ludzka nie zna granic i żeby sprostać jej oczekiwaniom, trzeba się czasem bardzo napracować. Poniżej pragnę przedstawić 4 pomysły, które moim zdaniem mogą świetnie urozmaicić wesele.

1. Białe gołębie wypuszczone w powietrze przed wejściem na salę weselną.
W wielu miejscach Polski można spotkać się z tradycją wypuszczania przez młodą parę dwóch gołębi, które symbolizują trwałość ich związku. Według ludowej tradycji gołębie, które w powietrzu połączą się ze sobą i odlecą w jednym kierunku, przyniosą młodej parze dużo szczęścia i sprawią, że ich związek będzie bardzo trwały. W przeciwnym wypadku, gdy gołębie odlecą każdy w swoją stronę, tradycja głosi, że młoda para nie nacieszy się długo swoim szczęściem. Czy jest to prawda? Oceńcie sami.

2. Potrawy staropolskie zakrapiane mocnymi trunkami.
Dla amatorów dobrego, swojskiego jedzenia dobrym pomysłem może okazać się stół staropolski. Czyli potrawy przyrządzone w staropolski sposób. Na wiejskim stole obowiązkowo znaleźć się musi kilka rodzajów kiełbasy, kaszanka, pasztet, smalec, szynka wędzona, ser ze swojskiego wyrobu i oczywiście świeży i pachnący chleb. Dobór potraw jest dowolny, ale duża ilość swojskiego jadła może okazać się strzałem w dziesiątkę, a pomysł długo będzie zapamiętany przez gości weselnych. Warto także zadbać, by do tradycyjnych, staropolskich specjałów można było skosztować także mocnych alkoholi, które jeszcze bardziej podkreślą smak i aromat potraw ze stołu staropolskiego.

3. Nagrody i upominki dla przybyłych na naszą uroczystość gości.
Kto powiedział, że podczas wesela tylko para młoda otrzymuje prezenty i upominki? Coraz częściej nowożeńcy chcą podziękować także osobom, które zaszczyciły ich swoją obecnością i przygotowują dla nich różnego rodzaju upominki. Najlepszym sposobem są oczywiście prezenty wręczane z zaskoczenia - podczas gier i konkursów, podczas tańca czy przy krótkiej rozmowie przy weselnym stole. Pomysłów na ich wykonanie jest bardzo wiele, ale chyba najbardziej będą cieszyły te, które przygotujemy sami. Dzięki temu goście będą mogli docenić nasz trud i wkład w przygotowanie całej uroczystości, a upominki będą im przypominały o świetnej zabawie i ciekawych atrakcjach podczas trwania wesela.

4. Sztuczne ognie i lampiony chińskie.
Kiedy na zegarach wybije północ, to znak, że wydarzy się coś wyjątkowego podczas wesela. Jest to niewątpliwie bardzo magiczna chwila. Chcąc ją uatrakcyjnić i sprawić, by była jeszcze bardziej barwna, warto zainwestować w atrakcje pirotechniczne, czyli fajerwerki. Niesamowity efekt osiągnie się wówczas, gdy na niebie rozbłysną miliony barwnych świateł i rozlegnie się huk wystrzeliwanych petard. Oczywiście najpiękniejsze pokazy odbywają się przy dobrej pogodzie. Alternatywą dla dużych pokazów pirotechnicznych stają się ostatnio chińskie lampiony. Podobno wypuszczone w powietrze mają przynieść spełnienie marzeń. Każdy z gości, puszczając swój lampion, może pomyśleć swoje życzenie. Według mądrości chińskich życzenia zawarte w lampionach lecą do nieba, gdzie mają zostać spełnione. Nic dziwnego, że ta tradycja zyskuje sobie coraz większą liczbę zwolenników.

Metod, jakie mogą pomóc nam urozmaicić wesele, jest bardzo wiele. Każda z nowych atrakcji może przyczynić się do tego, aby nasze wesele stało się tym wyjątkowym i niepowtarzalnym. Dużo przyjemności czerpać można z przygotowań i wymyślania nowych atrakcji, a najlepszym podziękowaniem dla nas będzie oczywiście świetna zabawa gości na naszym weselu.

Nie bójmy się eksperymentować, nie bójmy się szaleć i spełniać swoje marzenia. Wesele ma się jedno i nie warto iść w ten dzień po najmniejszej linii oporu. Dobra zabawa jest wtedy, kiedy ludzie pamiętają o naszym ślubie i weselu jeszcze długo po jego zakończeniu. Może zatem warto już teraz pomyśleć o tym, jak będzie wyglądał nasz ślub?

Licencja: Creative Commons