W życiu jest tak, że ludzie starają się dążyć do doskonałości. Taka już ich natura. Nie mniej jednak, aby wszystko w naszym życiu było perfekcyjne musimy o to sami zadbać. Nic przecież nie przychodzi samo. Co zatem zrobić by poczuć się lepiej, by móc cieszyć się z każdej chwili w życiu? Od czego zacząć i jak się za to zabrać?

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1320

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najważniejszym elementem (o ile można to tak określić) naszego życie jest szczęście i harmonia względem osób nam najbliższych i nas samych. Na tą harmonię składa się bardzo wiele rzeczy, które powodują, że jest nam dobrze, że jesteśmy radośni, a wręcz szczęśliwi. Taką główną rzeczą, która chyba najbardziej wpływa na nasze samopoczucie jest nasze własne mieszkanie. Właśnie tak - mieszkanie. To w nim spędzamy najwięcej czasu, to z nim wiążą się nasze wspomnienia - te lepsze i gorsze, to w mieszkaniu często spotykamy się z najbliższymi, to do niego wracamy po pracy, po imprezie, po długiej podróży. Czym byłoby nasze życie gdyby nie mieszkanie? Nie na darmo mówi się, że "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".

Warto zastanowić się nad tym co można zrobić, aby nasze mieszkanie było bardziej przyjazne i indywidualne niż wcześniej. Można zastosować 3 żelazne zasady, które sprawią, że wystrój wnętrz naszego mieszkania nabierze zupełnie innego znaczenia.

Pierwsza zasada - pozbądź się z mieszkania rzeczy, które odkładasz z kąta w kąt twierdząc, że może kiedyś się przydadzą. Kto z nas nie ma takich rzeczy? Chyba każdy znajdzie przynajmniej kilka rzeczy, których nigdy więcej nie użyje, ale tak dla zasady (może z jakiegoś sentymentu) pozostawia je i zaśmieca swoje mieszkanie. Gdyby tak spakować te wszystkie niepotrzebne bibeloty i wynieść je na śmietnik, to okaże się, że w naszym mieszkaniu zrobi się przejrzyście i znacznie przytulniej.

Druga zasada - minimalizm, powoduje że wystrój wnętrz w naszym mieszkaniu nabiera profesjonalnego znaczenia. Minęły już czasy, kiedy w naszych mieszkaniach znaleźć można było dosłownie wszystko. Półki meblowe uginały się od różnych szpargałów, a całą przestrzeń w poszczególnych pokojach zajmowały różne donice z kwiatami, mnóstwo ozdób, dodatków. Może kiedyś ludziom się to podobało, ale w obecnych czasach jest zupełnie inaczej. Utarła się taka zasada, że im mniej wyposażenia w pokoju, tym jest on lepiej postrzegany i lepiej się w nim czujemy. Faktycznie coś w tym jest, bo w przeciwnym razie nikt by tego nie stosował.

Trzecia zasada - zastosuj barwy ścian, które będą powodowały, że poczujesz odprężenie i radość, a w żadnym wypadku nie będą powodowały u Ciebie osłabienia i zdenerwowania. Wbrew pozorom kolor ścian ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o wystrój wnętrz. Niegdyś ludzie uważali, że malując ściany na biało powodują, że ich mieszkanie wygląda elegancko. Teraz będąc bardziej świadomym tego co znaczy kolor i wiedząc jaki ma on wpływ na nasze samopoczucie powinniśmy zrezygnować z zimnych barw, które nie wpłyną dobrze na nas i naszych gości. Kolory pastelowe, ciepłe, delikatne mogą spowodować że od razu będziemy czuli się lepiej. Warto o tym pamiętać.

Stosując te trzy zasady opisane powyżej możemy choć trochę sprawić, że nasze mieszkanie nabierze wyrazistego wyglądu i będzie dla nas najlepszym miejscem do odpoczynku. Oczywiście wszystko zależy od tego jak wykończymy pokoje naszego mieszkania i czy efekt końcowy nie będzie gorszy od pierwotnego. Dlatego też zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać warto rozważyć możliwość zatrudnienia profesjonalnej firmy, która w swojej ofercie ma wystrój wnętrz i wszystko co związane jest ze zmianą wizerunku mieszkania na profesjonalny i stylowy.

Oczywiście posiadając umiejętności w wykonywaniu wnętrz i projektowaniu pomieszczeń możemy wszystko zrobić samemu. Nie mniej jednak firmy, które specjalizują się w tego typu usługach mają zwykle wiele lat doświadczenia i nie jedno zlecenie na swoim koncie. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasze mieszkanie nabierze  nowego wyglądu.

Licencja: Creative Commons