Wakacje w Bieszczadach to idealny sposób na oderwanie się od miejskiej cywilizacji i możliwość zaszycia się w spokojnym, naturalnym środowisku. Klimat Bieszczad jest nieporównywalny do żadnych innych gór, jakie znajdują się w Polsce.

Data dodania: 2013-05-10

Wyświetleń: 1776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co warto zwiedzić w Bieszczadach w czasie wakacji?

Bieszczady są wierne swojej naturze do jakiej ciągną ci, którym na co dzień brakuje czasu, aby oddychać świeżym powietrzem.

Wypoczynek w Bieszczadach dla wielu turystów nie polega jednak jedynie na biernym odpoczywaniu ciągle w jednym miejscu. Są tacy, zwłaszcza ci, którzy Bieszczady widzą pierwszy raz w życiu, gdyż mieszkają od nich bardzo daleko, co chcieliby w czasie urlopu zobaczyć wszystko, co oferuje ten piękny południowo-wschodni obszar Polski. Dużym ułatwieniem dla tego typu zwiedzających będzie własny samochód, dzięki któremu najprościej jest przemieszczać się wśród bieszczadzkich atrakcji.

Co warto zwiedzić w Bieszczadach?

Dla tych, którzy chcieliby wspinać się na piękne zielone górskie szczyty, na których nie roi się od zakopiańskich turystów polecamy bieszczadzkie góry. Mają one tyle uroku, że spacer po nich jest prawdziwą przyjemnością. Wśród najpiękniejszych szczytów w Bieszczadach, na które warto wejść jest Połonina Wetlińska i Caryńska i oczywiście Tarnica. Mniej uczęszczane, a równie piękne są Mała i Wielka Rawa, Smerek, Halicz i Rozsypaniec.

Gdy zabraknie pogody na wspinanie się po górach, można poświęcić popołudnie odwiedzając spacerową promenadę nad Soliną. Jezioro solińskie i sztuczna tama niewątpliwie są ciekawym widokiem, a ich najbliższe okolice przypominają nieco zakopiańskie Krupówki, więc można zaopatrzyć się w bieszczadzkie pamiątki dla najbliższych.

Obowiązkowym punktem wycieczki po Bieszczadach jest Komańcza, a w niej klasztor sióstr nazaretanek, gdzie w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku był internowany prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński. Wieś Komańcza znajduje się na szklaku architektury drewnianej woj. podkarpackiego i stanowi jego niewątpliwą perełkę architektoniczną. Poza Komańczą, na tym szlaku Bieszczady obfitują jednak w wiele pięknych drewnianych zabytków, z których wyróżniają się prawosławne cerkwie. Gdy pogoda nie sprzyja, można udać się na ten szlak i obejrzeć większość z nich zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Na zbliżający się sezon urlopowy idealnym miejscem wypoczynku będzie wynajęcie czegoś, co umożliwi nam samodzielne i swobodne zamieszkanie w tych pięknych górach. Idealnym rozwiązaniem będą drewniane domki. Bieszczady to bowiem oaza spokoju, ciszy i zieleni, więc tylko w naturalnych warunkach możemy odczuć prawdziwy klimat tego miejsca. Czerpanie siły z bogactwa natury, jaką dają nam Bieszczady będzie niewątpliwie lekiem na codzienną pogoń za sukcesem, o której wśród tych pięknych widoków nie da się po prostu myśleć.

Licencja: Creative Commons