Powszechnie znane są zasady sprzedaży samochodów do skupu. Większość z nas uznaje, że to rozwiązanie ma sporo zalet. Czy jednak wiemy dlaczego warto nie tylko zostawiać samochody w skupie, ale także korzystać z nich jako punktów zaopatrzeniowych?

Data dodania: 2012-09-23

Wyświetleń: 1947

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Powodów, dla których warto zaufać skupom aut jest kilka. Przede wszystkim, nawet jeśli jest to skup aut powypadkowych, nadal nie jest to skup złomu. Jeśli pracownicy skupu zdecydowali się przyjąć jakiś samochód, to mieli pewność, że przynajmniej kilka określonych elementów z niego jest w stanie dalej funkcjonować i spełniać swoje zadanie, słowem, ich stan jest dobry. To swego rodzaju gwarancja: pracownicy skupu nie zapłacą nikomu za samochód, co do którego nie będą mieli pewności, że na nim zarobią. Dzięki temu możemy założyć, że kupowane przez nas elementy będą sprawne i w dobrym stanie.

Po drugie, nie można przeoczyć oczywistego zysku w cenie. Wiele tu, rzecz jasna, zależy od tego, w jakim stanie jest część, którą chcemy kupić, w jakim wieku i czy wymaga dodatkowej pracy (związanej na przykład z renowacją powłoki lakierniczej albo wymianą uszczelki). Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na wycenę jest oczywiście marka i model samochodu.

Jest jeszcze jeden, również bardzo prozaiczny powód, dla którego warto korzystać ze skupów samochodów- jest ich dużo i każdy ma nieco inne zasady, według których działa. Dla nas jako potencjalnych klientów oznacza to spora konkurencję, która zwykle prowadzi do podniesienia jakości i obniżenia cen. Duża dostępność skupów przekłada się na proporcjonalnie dużą szansę na znalezienie części, której szukamy. W wielu przypadkach jest to dużo prostsze niż szukanie przez internetowe serwisy aukcyjne. A więc skupy samochodów zapewniają duży wybór, który może dać nam możliwość wyboru części, które najlepiej spełniają nasze oczekiwania.

Często też możemy przynieść nasze starsze, zużyte elementy w rozliczeniu. Jeśli są całkowicie zepsute, to oczywiście nie ma o czym mówić, ale wielu kierowców kupuje używany samochód i od razu wymienia w nim kilka sprawnych części, które jednak nie spełniają ich oczekiwań (słabe osiągi, części nieoryginalne, niedopasowane do wozu). To wygoda, ponieważ nie musimy martwić się, co zrobić z wymontowanymi częściami, a nowe, kupione na skupie, mogą kosztować znów nieco mniej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena