Inteligentne instalacje zapewniają zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa mieszkańcom, ale także znacznie obniżają koszty rachunków. Systemy bezpieczeństwa to między innymi: system telewizji przemysłowej i dozorowej, kontrola dostępu i rejestracja pracy, systemy domofonowe i video domofonowe, system sygnalizacji pożaru, system sygnalizacji włamania i napadu, dźwiękowe systemy ostrzegawcze i rozpraszania oraz systemy oddymiania. Każdy z nich pełni inną rolę w celu zwiększenia bezpieczeństwa, ale każdy z nich jest równie ważny.
Systemy oddymiania najlepiej sprawdzają się w miejscach użytkowanych wspólnie przez mieszkańców, takich jak klatki schodowe czy też garaże. Sygnał jest wysyłany do centrali przeciwpożarowej.
Dźwiękowe System Rozgłaszania i Ostrzegania służą do szybkiego i uporządkowanego informowania za pomocą komunikatów ostrzegawczych osób znajdujących się wewnątrz zagrożonego obiektu, w celu zabezpieczenia ich życia oraz mienia i przeprowadzenia sprawnej ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarowego.
Systemy przeciwpożarowe cechują się szerokim wachlarzem dostępnych funkcji, takich jak np.: podawanie dokładnych danych i obserwacja miejsc wystąpienia pożaru, natychmiastowe powiadomienie o zdarzeniu właściwych służb oraz wykonanie zaprogramowanych procedur, szybkim wydrukiem Protokołu Zdarzeń i planu budynku ze wskazaniem zagrożenia, samoczynnym wykrywaniem i sygnalizacją usterek.
Nowoczesny budynek mieszkalny, czy biurowy nie może się obejść bez systemu domofonowego. Rozwinięciem klasycznego systemu domofonów jest system wideo-domofonowy. Jest on nowoczesnym systemem cyfrowym umożliwiającym dwustronną komunikację zarówno z wybranym lokalem jak również z portierem.
Warto zainwestować w systemy bezpieczeństwa, gdyż znacznie zmniejszają ryzyko nieprzyjenych zdarzeń. Bezpieczeństwo nie ma swojej ceny, dlatego tak istotne jest, aby mu pomagać.