Przez długie lata kobiety były na straconej pozycji w porównaniu z mężczyznami w możliwościach znalezienia dobrej pracy. Na szczęście ta sytuacja od kilkunastu lat diametralnie się zmienia. Często to właśnie kobiety są obsadzane na stanowiskach kierowniczych, jako te bardziej odpowiedzialne, rozsądne i wykształcone.

Data dodania: 2012-08-09

Wyświetleń: 1451

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak niektóre panie są zbyt mało pewne siebie lub nie mają tak dużej siły przebicia, aby znaleźć w kraju odpowiednią dla siebie pracę. Praca musi dawać satysfakcję zarówno finansową, jak i psychiczną, radość z tego, co się wykonuje. Co zrobić jednak, gdy nie możemy znaleźć pracy lub gdy jest ona po prostu źle płatna? Wiele osób decyduje się wówczas na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Nie jest to jednak łatwa decyzja, bowiem nierzadko trzeba opuścić na długi czas rodzinę i miejsce zamieszkania. Taka rozłąka bywa szczególnie bolesna, gdy znajdujemy się w otoczeniu obcych ludzi, z którymi cieżko jest się porozumieć.
Mimo to ogromna liczba naszych rodaków wyjeżdża za granicę, szczególnie do Niemiec. Takie wyjazdy nie są jednak zarezerwowane już tylko dla mężczyzn. Decyduje się na nie również coraz więcej kobiet. Zwłaszcza panie w wieku przedemerytalnym, które w kraju nie mają co pomarzyć o lepszych warunkach lub w ogóle o jakiejkolwiek pracy, decydują się na wyjazd.
Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to jedna z częściej wyszukiwanych ofert  przez nasze rodaczki. Nie jest to jednak praca dla tych, którzy chcą się szybko wzbogacić, nie podejmując w zamian za to żadnego trudu. Opiekunka osób starszych ma wiele ciężkich zadań, często wręcz wyczerpujących. Jednak radość z możliwości pomocy bliźniemu, który tej pomocy bardzo potrzebuje, dla wielu pań jest ogromną mobilizacją do dalszego wysiłku i nierzadko również lepszym wynagrodzeniem niż atrakcyjne wynagrodzenie finansowe, które otrzymują.

Licencja: Creative Commons