Trądzik sam w sobie jest problemem, ale pryszcze pojawiające się na twarzy to nie jedyne źródło zmartwień. przeczytaj dalszą część artykułu aby dowiedzieć się więcej na temat tej dolegliwości.

Data dodania: 2012-04-16

Wyświetleń: 1312

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Problemy z trądzikiem ma spory odsetek nastolatków, sporo osób boryka się też z pozostałościami po nim.  Intensywnie przebiegający trądzik sprawia i inne problemy i chociaż nawet taki trądzik najprawdopodobniej z czasem ustąpi może pozostawić po sobie nieładne pamiątki w postaci śladów po trądziku. Większość tych osób jednak nie zdaje sobie sprawy, że najczęściej głównym sprawcą problemów jesteśmy my sami, bo nie dbamy o pielęgnację cery trądzikowej. Problemy z trądzikiem można zniwelować nie tylko lekami, ale i odpowiednimi kosmetykami, w ostateczności warto nawet sięgnąć po tabletki na trądzik. Dzięki nim blizny i inne ślady po trądziku przestaną być takim zagrożeniem.

Blizny po trądziku
Blizny po trądziku pozostają wtedy, gdy mając trądzik wyciskamy pryszcze (nie można tego robić pod żadnym pozorem) bądź też trądzik przebiega z tak intensywnymi stanami zapalnymi, że skóra nie jest w stanie się po nich w pełni zregenerować. Zapobiegawczo warto więc stosować takie specyfiki, które minimalizują ryzyko pojawienia się blizn po trądziku.

Inne ślady po trądziku
Inne ślady po trądziku to głównie różnego rodzaju przebarwienia i plamy. Do ich powstawania dochodzi pod wpływem tych samych czynników, które powodują powstawanie blizn, ale nie mniejszym zagrożeniem jest też używanie alkoholu w celu wysuszenia pryszczy czy nadmierne eksponowanie twarzy na słońce. Warto o tym wiedzieć, bo ślady po trądziku bywają niejednokrotnie bardzo trudne do usunięcia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena