Przede wszystkim definiując rodzaj własnych włosów tj. ich właściwości. Ważne jest ustalenie czy są to włosy zniszczone czy tylko suche.  Już to znacznie ułatwi nam kwestię pielęgnacji tym bardziej, że pomóc nam w tym może kosmetyczka, fryzjer lub dermatolog.

Data dodania: 2012-03-14

Wyświetleń: 1349

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dużym uproszczeniu włosy można podzielić na włosy suche, zniszczone, normalne, mieszane i przetłuszczające się. Włosy normalne występują praktycznie jedynie u dzieci, a jeśli ma je jakiś dorosły należałoby jedynie pozazdrościć. Większość z nas boryka się z różnymi problemami, a rozwiązaniem tych problemów, przynajmniej częściowym, są kosmetyki pielęgnacyjne - w tym odżywki do włosów.

Specjalne zabiegi do włosów zniszczonych
Wymagania włosów rosną wtedy, gdy czupryna ulega zniszczeniu na przykład wskutek niewłaściwej pielęgnacji. W takiej sytuacji odżywki do włosów nie zawsze spełniają swoją rolę. Konieczne jest nakładanie na włosy specjalnych odżywczych masek, profesjonalna rewitalizacja czupryny, a czasem... powstrzymanie się przed jakimikolwiek dodatkowymi zabiegami. Czasem warto sobie uzmysłowić, że włosom szkodzi zarówno niedobór jak i nadmiar środków pielęgnacyjnych czy zabiegów. Konieczne jest zapewnienie im równowagi.

Odżywki do włosów suchych i zniszczonych
Włosy suche potrzebują przede wszystkim nawilżenia i stałej ochrony przed utratą wody już po ich użyciu. Podobne cechy powinny wykazywać odżywki do włosów zniszczonych, bo włosy zniszczone bardzo często są włosami przesuszonymi (jeśli nie w całości to na pewno na końcach). Nawilżanie i zewnętrzny filtr ochronny zapewnią włosom właściwe warunki chroniąc je przed dalszymi uszkodzeniami i utratą wilgoci, ale jednocześnie składniki działające w ten sposób nie powinny włosów zanadto obciążać.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena