Nadmierne wypadanie włosów często prowadzi do łysienia. Jak leczyć łysienie, kiedy nie jest jeszcze za późno ? - przeczytaj ten artykuł do końca.

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1556

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szampony, specjalne preparaty a może jedynie zabiegi i zaawansowane leczenie mogą nas uratować przed łysiną? Jeśli zadajesz sobie tego typu pytania przede wszystkim udziel sobie odpowiedzi na jedno z nich - zasadnicze: dlaczego łysiejesz? Jeśli wypadanie włosów pojawiło się wraz z rozpoczęciem nowej diety odchudzającej możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że jest ono spowodowane niedoborami pokarmowymi. Na takie łysienie pomoże zwykła zmiana diety tj. wzbogacenie diety, którą już stosujesz o witaminy, minerały, białka i kwasy tłuszczowe niezbędne twoim włosom. Jeśli twoje włosy wypadają po podjęciu jakichś intensywnych terapii z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz stwierdzić, że winne tego stanu rzeczy są leki, które przyjmujesz. Po ich odstawieniu włosy odrosną. Jeśli łysiał twój dziadek lub ojciec czy wujek być może dotknęło cię genetyczne wypadanie włosów. Na takie łysienie pomogą jedynie profesjonalne kuracje.


Jak powstrzymać wypadanie włosów?
Jeśli twoje łysienie jest kwestią genów na pewno możesz je powstrzymać. Wypadanie włosów zatrzymać mogą środki takie jak minoxidil, finasteryd czy ich ziołowe odpowiedniki bądź też profesjonalne preparaty o bardzo złożonym składzie. Czy te same środki sprawią, ze włosy odrosną? Niekoniecznie w każdym razie raczej trudno ci będzie o uzyskanie podobnych gwarancji. Jedno jest pewne - nawet jeśli włosy nie odrosną czupryna przy regularnym stosowaniu tych środków przestanie się przerzedzać, a to pierwszy, decydujący i ogromny krok na drodze do sukcesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena