Każda kobieta chcąca wyglądać oszałamiająco, powinna zadbać o to, by rzęsy były długie i gęste. Jednak nie każda kobieta została hojnie obdarzona przez nature - w takim przypadku  zalecane są rzęsy doklejane. 

Data dodania: 2012-03-09

Wyświetleń: 1458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co zrobić, gdy własne rzęsy nie spełniają standardów wymaganych od pięknej oprawy oczu. Oczywiście, można poprawić ich urodę mocnym makijażem. Nie zawsze to wygląda dobrze. Gruba warstwa tuszu może wyglądać nieestetycznie. Poza tym obecnie modny jest makijaż naturalny, który ma udawać, że nie istnieje, podszywając się pod naturalną urodę. Dobrym wyjściem dla właścicielki rzadkich i krótkich rzęs jest doklejanie rzęs. Do wyboru są ich trzy rodzaje: rzęsy pojedyncze, kępki włosów oraz paseczek rzęs na całą powiekę. Jak przykleić sztuczne rzęsy? Najtrudniejszym zadaniem jest przyklejenie rzęs pojedynczych. Najlepiej to zrobić w gabinecie kosmetycznym. Każdy włosek przykleja się do własnej rzęsy. Takie upiększanie trwa długo, ale jest trwałe. Sztuczne rzęsy nie odklejają się, tylko wypadają razem z naturalnymi. Żywot naturalnych rzęs trwa 3-4 miesiące. Tak więc przez taki czas pojedyncze sztuczne rzęsy ozdabiają powiekę. Wyglądają bardzo naturalnie.

Nieco łatwiejsze doklejanie rzęs. To można już wykonać samodzielnie. Przy pomocy dołączonego kleju umieszczamy kępkipomiędzy własnymi rzęsami. Zwykle jest to uzupełnienie makijażu na bardziej uroczyste okazje. Rzęsy przyklejane od razu na całą powiekę również można przykleić w domu.                                            

Paseczek zwykle jest dłuższy niż brzeg powieki, więc należy go przyciąć do odpowiedniej długości. Klej, początkowo biały, po chwili staje się przezroczysty, więc jest niewidoczny. Nie można sztucznychrzęs odrywać na siłę, bo można je wyrwać razem z własnymi włoskami. Do odklejania należy używać dwufazowego płynu do demakijażu lub oliwki dla dzieci. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena