Podkręcanie rzęs jest taką czynnością, która jest dobrze znana wszystkim kobietom. Jest to pewnym elementem estetycznym i podkreślającym urodę kobiet.

Data dodania: 2012-03-09

Wyświetleń: 1338

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W damskiej urodzie liczy się każdy szczegół. Elegancka kobieta musi zadbać  o kompleksowo. Muszą być zrobione paznokcie, ładna fryzura, dobry makijaż. Zawsze podkreślano piękno oczu poprzez dbałość o oprawę oczu. Starannie wyprofilowane brwi, gęste i długie wytuszowane  rzęsy to niezbędna oprawa oka. Rzęsy pieknie wyglądają jak są zakręcone ku górze. Grubość rzęsom może nadać maskara, gęstość – doklejane sztuczne włoski. A jak odbywa się podkręcanie rzęs? Służy do tego urządzenie już nieco zapomniane, niegdyś obecne w torebce każdej elegantki. To zalotka. Jest to metalowy przyrząd z kleszczami, pomiędzy które wkłada się rzęsy, delikatnie zaciska na kilkadziesiąt sekund i gotowe. Może być zwykła, mechaniczna lub elektryczna. Zwykłą przed użyciem należy podgrzać strumieniem gorącego powietrza z suszarki. Podkładki są wykonane z gumy lub silikonu, powinny być wymienne. Ważne jest, by wszystkie przyrządy stosowane do upiększania oczu były utrzymywane w czystości. Namnażają się na nich bakterie, które mogą zainfekować gałkę oczną.
Zalotka do rzęs może być używana codziennie. Podkręcać trzeba rzęsy niemalowane, bez śladu kremu czy makijażu. Dobrej jakości urządzenie nie niszczy rzęs, nie osłabia włosków i nie powoduje ich wypadania. Mimo to warto dać rzęsom kilka razy w miesiącu odpocząć. Wszelka przesada jest bowiem szkodliwa. Zalotki są do kupienia w drogeriach, perfumeriach, a także w sklepach internetowych. Zwykłe przyrządy kosztują niewiele, za elektryczne trzeba zapłacić znacznie więcej. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena