Chcąc mieć piękne oczy, kobiety siegają po tusze do makijażu. Czy jednak wszystkie dostępne na rynku tusze są godne uwagi?  Należy pamiętać, że piękne rzęsy, to rzęsy długie i gęste.

Data dodania: 2012-03-05

Wyświetleń: 3641

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Oczy czarne” to jeden z najsłynniejszych rosyjskich romansów, który opiewa piękno cygańskich oczu. Przebój Elvisa Presleya „Błękitne hiszpańskie oczy” to z kolei pean na cześć niebieskich oczu ukochanej dziewczyny. To, prawda, że oczy przyciągają uwagę, zapadają w pamięć, wyrażają emocje i uczucia. Trzepoczące zalotnie rzęsy to jeden z atrybutów damskiej urody. Powinny więc być długie, gęste i ciemne. Nie zawsze takie daje nam natura. Ale od czego sztuka makijażu?  Zagęszczanie rzęs jest nietrudne, gdy do makijażu jest używana maskara pogrubiająca. Jest to tusz, który nałożony starannie na rzęsy pogrubia je i wydłuża. Jeśli istnieje potrzeba, można nałożyć dwie albo i trzy warstwy. Należy odczekać chwilę aż poprzednia wyschnie i malować ponownie. Żeby taki makijaż wyglądał estetycznie, należy zadbać o to, by rzęsy nie były posklejane. Do rozczesywania pomalowanych rzęs służy miniaturowy grzebyk. Są to nawet urządzenia elektryczne, ale wystarczy tradycyjny mały grzebyk, który często znajduje się w komplecie z tuszem i szczoteczką. Można go też kupić oddzielnie.


Do makijażu powinny być używane dobre tusze do rzęs. Ranking, jaki możemy znaleźć w Internecie pozwoli nam na wybór maskary wysokiej jakości. Powinien to być kosmetyk tłuszczo- i wodoodporny, co zapobiegnie jego rozmazywaniu się. Nic tak nie oszpeca kobiety jak czarne plamy z tuszu pod oczami. Tusz nie powinien się też kruszyć. Dla zapobiegania zakażeniom bakteryjnym oczu, nie powinno się używać jednego opakowania dłużej niż pół roku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena