Czy wiecie, że sięgając po zioła można przyspieszyć porost włosów, powstrzymać ich wypadanie, pozbyć się łupieżu i zapewnić czuprynie blask, elastyczność i świeżość? 

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1656

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zioła działają na włosy lepiej niż niektóre kosmetyki, które zwykliśmy ostatnio przeceniać, chociaż z drugiej strony część kosmetyków (nazwijmy je kosmetykami profesjonalnymi bądź dermokosmetykami) działa bardziej kompleksowo i faktycznie bywają one lepszą, niż zioła, bronią w usuwaniu wszystkich tych zjawisk, które zagrażają naszym włosom. Na włosy bardzo dobrze wpływają zioła takie jak pokrzywa, skrzyp polny czy rumianek, doskonale zrobi im również rozmaryn i parę innych ziółek, stosowanych jeszcze przez nasze babcie. O ich działaniu pewnie słyszeliście przypomnijmy sobie jednak, które z nich powstrzymują łysienie, które redukują łupież, a które zapewniają czuprynie lepszą kondycję.


Zioła na łupież, łysienie, piękniejsze włosy
Do ziół, które koniecznie należy wykorzystać w leczeniu łysienia (przynajmniej tego okresowego) należy skrzyp polny. Porost włosów można stymulować przy pomocy czarnej rzodkwi. Jeśli chodzi o łupież bardzo dobrze na polu walki z nim sprawdzają się pokrzywa i rozmaryn. Wszystkie te zioła można stosować też po to, by poprawić kondycję włosów. Panie o blond włosach rozmarynu raczej powinny unikać (rozmaryn przyciemnia włosy), ale z powodzeniem mogą sięgnąć po rumianek, który nada czuprynie blond blasku, lekko rozświetli ją i być może odrobinę rozjaśni. Przy okazji warto też dodać, że zioła te bardzo często bywają bazą popularnych kosmetyków do włosów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena