Pół roku temu kurs złota poszedł w górę i jak na razie tendecja wzrostowa się utrzymuje. Dla zainteresowanych sprzedażą złota oznacza to jedno - uzyskanie wyższych cen. Ale czy opłaca się teraz sprzedać złoto?

Data dodania: 2012-04-03

Wyświetleń: 1610

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rynek złota szaleje. I to w taki sposób, że nie wiadomo, czy w  tym momencie opłacalna jest sprzedaż złota, czy warto poczekać. Tymczasem skupy złota zachęcają do zamiany biżuterii na gotówkę i oferują korzystne promocje, dzięki którym można znacznie więcej otrzymać za gram złotego kruszcu.

W Polsce działają skupy internetowe, których oferta cenowa przebija skupy stacjonarne. Proponują bezpieczną wysyłkę złota klientom z całej Polski. Do tego wykorzystują sytuację panującą na rynku, gdzie cena złota od kilku miesięcy utrzymuje się na wysokim poziomie, od czasu do czasu zaliczając małe spadki. Ale i tak ta cena jest znacznie wyższa od tej, jaką skupy proponowały rok temu w tym samym czasie.

Obecnie sprzedać biżuterię jest bardzo łatwo. Wystarczy skorzystać z usług lokalnego lombardu czy jubilera albo też ze skupu przez internet, o którym wspomnieliśmy wyżej. Zaletą takiego skupu jest możliwość sprzedania złota bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, jeśli wybierzemy skup złota on-line, zyskujemy dodatkowe złotówki za każdy gram.

Ale czy opłaca się sprzedawać teraz złoto? Na to pytanie musi każdy odpowiedzieć indywidualnie. Wszystko zależy od tego, czy złoto, które chcemy sprzedać, zalega nam latami w szufladzie i chcemy go się pozbyć, czy może jakiś czas temu zainwestowaliśmy i kupiliśmy trochę wyrobów czy sztabek w oczekiwaniu na „złotą” cenę. Jeśli teraz sprzedaż złota wydaje się atrakcyjna, a analitycy nie rokują wzrostu kursu złota w najbliższym czasie, warto wziąć pod uwagę odsprzedaż tego kruszcu.

Licencja: Creative Commons