Jeśli marzysz o e-biznesie zacznij prowadzić serwis ogłoszeniowy. Co prawda nie jest to biznes, który da Ci zyski od razu, ale warto zainwestować i poczekać na pierwsze efekty. Przeczytaj poniższe porady jak można zarobić pierwsze pieniądze na serwisie ogłoszeniowym.

Data dodania: 2012-03-19

Wyświetleń: 4109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy od początku. wypunktuje i opiszę co powinieneś zrobić aby zrobić pierwszą kasę z serwisu ogłoszeniowego.

1. Oprogramowanie serwisu (Skrypt).

Niestety jak sam wiesz aby serwis w ogóle mógł powstać potrzebujesz oprogramowania (skryptu), które pozwoli Ci go stworzyć.  Jeśli znasz się na programowaniu sprawę masz z głowy, jeśli jest odwrotnie musisz po prosu kupić takie oprogramowanie. Skrypty możesz znaleźć  nawet na Allegro.pl.  Może uda Ci się tam trafić na odpowiedni skrypt, który nie ma wad i nie potrzebuje poprawek. Faktem jest, że możesz go tam nabyć za małe pieniądze. Radzę jednak zgłosić się do profesjonalnej firmy w której pracują profesjonalni programiści, na pewno nie będzie problemów ani błędów w skrypcie.

2. Serwery

Ok jest skrypt, to teraz powinieneś wybrać serwer na którym go umieścisz. Serwerów w sieci jest masa,  do wyboru do koloru.  Pamiętaj, że serwer musi posiadać określone parametry aby twój serwis mógł funkcjonować. Zapoznaj się dokładnie z instrukcją instalacji, którą na pewno otrzymasz do zakupionego skryptu. W instrukcji zazwyczaj są podane wymogi jakie musi spełniać serwer, aby twój serwis ogłoszeniowy mógł sprawnie działać.

3. Reklama serwisu.

Masz już sprawnie działający serwis, więc czas żeby ludzie się o nim dowiedzieli. Zacznij od swoich znajomych i podaj im adres strony, na pewno będą ciekawi jak twoje dzieło się sprawuje.  Poproś ich również o zamieszczenie chociaż jednego ogłoszenia, w ten sposób na serwisie coś się zacznie dziać i od razy będzie lepiej wyglądał.

Aby się nie rozpisywać na temat reklamy podam kilka rzeczy które powinieneś zrobić, aby bardzo szybko ludzie dowiedzieli się o twoim serwisie.

Czynności marketingowe, które powinieneś wykonać:

1. Reklama na Facebooku.
2. Reklama w Google Adwords.
3. Strona Fanpage.
4. Umieścić przycisk „Lubię to ” na stronie.
5. Mailingi reklamowe.
6. Pozycjonowanie.

To powinno wystarczyć na początek. Niemal natychmiast zobaczysz efekty.

4. Sprzedawaj linki na swoim serwisie.

Jedną z form zarobku, może być sprzedaż linków sponsorowanych na twoim serwisie. Możesz to robić za pomocą pośredników lub  przedwać je na własną rękę, jednak w tej opcji musisz mieć świadomość tego, że poświęcisz na to bardzo duzo czasu.

5. Sprzedawaj reklamy banerowe.

Jeśli twój serwis ma duża liczbę odsłon warto również pomyśleć o sprzedaży banerów. Kupnem banerów mogą zainteresować się duże firmy oraz wielkie korporacje, co może bardzo wypełnić twój portfel gotówką.

6.  Wysyłaj mailing rekalmowe do użytkowników.

Fajną opcją jest mailing reklamowy do zarejestrowanych użytkowników serwisu. Mailing powinieneś wysyłać nie częściej niż 1-2 razy dziennie w innym przypadku użytkownicy mogą być niezadowoleni i wyrejestrują się z serwisu, co jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem dla Ciebie.  Twoi reklamodawcy powinni być wiarygodni, tak aby żaden z użytkowników na ich produktach bądź usługach się nie zawiódł.

7. Ogłoszenia promowane.

Trudno teraz nie znaleźć serwisów, które nie mają opcjonalnie płatnych ogłoszeń. Rób to samo! Ustalaj ceny od zamieszczenia ogłoszenia na głównej stronie po zwykłe pogrubienie. Musisz jednak pamiętać aby dać użytkownikom wybór pomiędzy darmową a płatną opcją w serwisie.

Nie jeden już się przekonał że to działa, w tym gronie znajduje się również Ja. Życzę wam sukcesów z własnym serwisem ogłoszeniowym.

Licencja: Creative Commons