Współczesność wiąże się z szybkim tempem życia. Człowiek XXI wieku jest bardzo niecierpliwy w tym co robi i podczas załatwiania różnych spraw również taką niecierpliwość wykazuje. Dotyczy to w dużej mierze także spraw finansowych.

Data dodania: 2012-03-15

Wyświetleń: 1364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czasami taka niecierpliwość wynika ze złej sytuacji materialnej. Klient ubiegający się o kredyt konsolidacyjny jest zazwyczaj niecierpliwy, ponieważ wie, że od decyzji banku zależy jego dalsze życia. Najczęściej osoba starająca się o konsolidację długów boi się, że bank odrzuci jej wniosek, że to się nie uda. Zazwyczaj osoba, która prosi o udzielenie kredytu ma trudną sytuację, czasami wydaje się, że jest to sytuacja bez wyjścia. Kredyt konsolidacyjny można określić jako ten ostatniej szansy.

Najdłużej czeka się na kredyt konsolidacyjny, który ma zabezpieczenie w formie hipoteki, ponieważ dłużej trwają formalności związane z uzyskaniem zabezpieczenia tego typu długu. Hipoteka jest w wypadku konsolidacji o tyle korzystna, że kredyt może mieć dużo niższe oprocentowanie, niż taki sam kredyt brany na innych warunkach. Kredyt konsolidacyjny zaciągnięty pod hipotekę można spłacać przez wiele lat i to z oprocentowaniem tylko minimalnie wyższym niż kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Szybki  kredyt konsolidacyjny można dostać w niektórych bankach, najczęściej jest on udzielany jedynie do określonej kwoty. Taki kredyt może być przyznany szybciej niż przy zabezpieczeniu hipoteką, ale zazwyczaj jest on droższy i jego koszt zbliżą się do kosztu zwykłego kredytu gotókowego.

Przy niewielkim zadłużeniu czasami warto zdecydować się na szybki  kredyt konsolidacyjny, jednak gdy w grę wchodzą duże pieniądze pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Wybór najlepszej formy kredytu zależy często o aktualnej sytuacji kredytobiorcy. Rozwiązaniem dla małych kwot długu, mogą być również karty kredytowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena