Często zdarza się, że przy wyborze kamerzysty na ślub, przegląda się krótkie filmiki reklamowe danych firm oferujących wideofilmowanie w danym rejonie. Jest to podstawowa zasada ułatwiająca dokonanie trafnego wyboru na tą wspaniałą uroczystość w życiu młodej pary. 

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1470

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W takim razie na co powinna szczególnie zwrócić uwagę młoda para zlecając wideofilmowanie swojego ślubu?

Przede wszystkim na sprzęt jakim operuje ekipa filmowa.

Mitem jest stwierdzenie, że im większy sprzęt tym lepsza jest jakość nagrania. Aktualnie kamera związana jest z dobą miniaturyzacji, dzięki czemu rewelacyjną plastykę obrazu można osiągnąć używając niewielkich profesjonalnych kamer cyfrowych. W tym wypadku minimalna wielkość to nic innego jak większa mobilność i precyzyjnie wykonane wideofilmowanie.

Animacje początkowe i końcowe przy złożeniu filmu.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że wideofilmowanie opiera się po części na gotowych szablonach animacji wykorzystanych jako czołówka lub zakończenie uroczystości. Wprawdzie każdy ślub i młoda para są inne, ale niestety istnieje ryzyko, że elementy te mogą się powtórzyć lub być bardzo podobne do pozostałych filmów ślubnych. Wideofilmowanie niewątpliwie wymaga od kamerzysty bardzo dużego zaangażowania i kreatywności w stworzeniu takiej prezentacji.

Czas realizacji zlecenia i koszty usługi.

Każda Młoda Para po ślubie czeka na pamiątki z tej uroczystości. Złożenie bardzo dobrego filmu zajmuje sporo czasu. Zazwyczaj zmontowanie filmu trwa od 2 do 4 tygodni. Jeżeli wideofilmowanie jest na wysokim poziomie to również zapłata za wykonanie takiego zlecenia oraz termin realizacji jest wart tak wspaniałego filmu pamiątkowego. 

Pamiętajmy, że taka pamiątka jest najwspanialszą rzeczą do której można powrócić i odtworzyć daną uroczystość raz jeszcze na ekranie monitora lub na telewizorze. 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena