Przed nami czas upałów, pięknej pogody a więc również urlopów i związanych z nimi wyjazdami w najróżniejsze zakątki świata.

Data dodania: 2012-04-02

Wyświetleń: 6046

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu z nas stawia sobie pytanie: czy korzystniej będzie we własnym zakresie zatroszczyć się o zakwaterowanie i wszystkie z tym związane sprawy, czy też postawić na usługi jakie świadczy doświadczone biuro podróży? Przeprowadzając ankietę wśród klientów jednego z biur podróży w Bydgoszczy oraz na ulicach Bydgoszczy, możemy śmiało stwierdzić, że zdecydowana większość preferuje drugą opcję.

Jako najczęstszy argument za biurem podróży najczęściej przemawia wygoda - wszystko mamy zorganizowane i zapięte na ostatni guzik. Z kolei najczęściej osoby wyjeżdżające samemu podawały za wysokie koszty organizacji wycieczek przez profesjonalne biura podróży. Wydawać by się mogło, że samodzielny wkład pracy, wyjdzie dla nas korzystniej finansowo, należy jednak wziąć pod uwagę, że biuro podróży wykupując więcej ofert, zarówno jeśli chodzi o przejazd jak zakwaterowanie, może mieć szansę wynegocjowania korzystniejszych warunków czy rabatów dla uczestników wycieczek i wczasów.

Ponadto bardzo istotną kwestią, przemawiającą za biurem, jest rezydent na miejscu, który pomoże turystom w aklimatyzacji, zna język - biuro podróży zawsze ma na miejscu docelową taką osobę, która jest później do naszej dyspozycji. Dodatkowo biura podróży decydują się na współpracę tylko z rzetelnymi hotelami do których można mieć zaufanie, samodzielnie zaś, musimy zdać się na opinię innych bądź własną intuicję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena