W dzisiejszym świecie czas jest dla jedną z najważniejszych rzeczy. Wiele rzeczy można kupić jednak czasu niestety się nie da. Albo i „stety. Wśród nas panuje przekonanie, że im coś dłużej robimy to będzie to lepsze

Data dodania: 2012-03-02

Wyświetleń: 2355

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Im dłużej trwa nasz trening tym lepiej. Im więcej poświęcamy na doskonalenie jakiejś umiejętności tym lepiej.

Owszem ma to ogromne znaczenie. Jednak nie liczy się poświęcony czas, a efektywność każdego wykonanego zadania. Przykładowo jeśli dojazd do siłowni zajmuje Ci 20 minut. Trening trwa 1,30 godziny, plus powrót 20 minut. Więc musisz zarezerwować w ciągu swojego dnia 2 godziny i 10 minut, jeśli dobrze liczę.

Podczas tego treningu na siłowni w rzeczywistości czas jaki wkład w trening wynosi 30 minut. Co robisz z pozostałą godziną? Chodzisz bez celu, rozmawiasz z ludźmi, czekasz aż zwolni się przyrząd lub po prostu masz przerwę między seriami. Zrozumiałe, jesteśmy ludźmi, tak wygląda życie i jest to normalne.

Możesz jednak zrobić trening który zajmie Ci 30 minut. Mówię tutaj o wykorzystaniu treningu kettlebell i kilku prostych mechanizmów.

1. Superserie - superserie to po wykonywanie ćwiczeń jeden po drugim bez odpoczynku. Sam dobierasz ćwiczenia i określasz czas odpoczynku, który jest CI do tego potrzebny.

Na przykład: Pompki, brzuszki, przysiady, SWING, SQUAD, SNATCH.

2. Obwodówki. Polegają na ułożeniu sobie zestawów ćwiczeń, i wykonaniu ich po kolei . Wtedy następują przerwy i zaczynamy cały układ od początku.

Na przykład: robisz swing x10, 10xpompek,10 xSQAD, 10 Brzuszków z Kettlem.

3. Kombinacje ćwiczeń. W kombinacjach ćwiczeń bazujemy na tym, że możemy wykonywać kilka ćwiczeń w jednej serii.

Na przykład : Swing, Clean, Press, squad. ( jeśli nie znasz ćwiczeń, zapraszam za stronę bądź na treningi)

Korzystając z tych prostych mechanizmów możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ważne żeby każde ćwiczenia było wykonane poprawnie, a nie zrobione dla odklepania, bo wtedy w rzeczywistości nie osiągniesz efektów i stracisz cały czas.

Liczy się chwila podczas działania i jej efekt.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena