Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 06.02.2012 roku.
Ostatni trend wzrostowy dotarł właśnie do obszaru silnych wsparć. Z każdym dniem ryzyko korekty rośnie, szczególnie w obliczu doniesień dotyczących restrukturyzacji długu Grecji.

Data dodania: 2012-02-06

Wyświetleń: 1022

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami WIG20 bez większych zahamowań dotarł w okolice 2400 pkt. Pytanie jednak czy nasz rynek jest na tyle silny aby ten poziom w tym ruchu przebić?

Ostatnie wydarzenia mocno połączone są z sytuacją na polskiej złotówce. Silne umocnienie naszej waluty to efekt przepływu kapitału z ryków zachodnich do nas. Jednak skala i szybkość umocnienia może skłaniać do korekty na notowaniach złotówki. To może się połączyć z korektą na naszym rynku, wszak tylko rosnąć nie możemy. Korekta nawet w trendzie wzrostowym jest potrzebna, aby oczyścić rynek.

Jak głęboka mogłaby być? Dane makro wskazują na wyraźną poprawę nastrojów. Uspokojenia potrzebuje jeszcze sprawa Grecji i ewentualny brak problemów Portugalii. W przypadku innych krajów rynek zdecydowanie odpuścił co widać po rentownościach obligacji.
Zatem powinniśmy mieć do czynienia z korektą trendu, po której powinniśmy już zobaczyć poziom 2500 pkt.

Aktualna sytuacja na WIG20 sprawia wrażenie właśnie początku korekty. Długi górny cień i układ świec zapowiadający korektę trendu. Wyraźnie w chwili obecnej brakuje paliwa do dalszych wzrostów. Rynki boją się co wymyśla politycy i jak może to wpłynąć na poprawioną przez EBC płynność w sektorze finansowym.

Warto obserwować linię trendu na WIG20. Jej przebicie będzie sygnałem wyjścia z rynku i akumulacji akcji podczas korekty

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons