Profesjonalna strona internetowa jest jednym spośród najistotniejszych czynników reklamy Twojej firmy. Nie ma oznaczania fakt, czy mamy do czynienia z agencją reklamową czy wytwórcą lamp. Projektując stronę www powinno się zadbać o trafną budowę, jaka będzie wartościowa dla klienta.

Data dodania: 2012-01-12

Wyświetleń: 1836

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Profesjonalna strona internetowa jest jednym spośród najistotniejszych czynników reklamy Twojej firmy. Nie ma oznaczania fakt, czy mamy do czynienia z agencją reklamową czy wytwórcą lamp. Projektując stronę www powinno się zadbać o trafną budowę, jaka będzie wartościowa dla klienta. Zawartość strony i rozmieszczenie elementów witryny ma decydujący wpływ na uzyskiwane wyniki.Jak powinna wyglądać poprawnie ukształtowana strona internetowa? Ogromnie ważne jest żeby treści były klarowne dla użytkownika i wygląd przejrzysty. Aby tak było, strona nie może być skonstruowana na samych ramkach. Każda witryna internetowa może oczywiście zawierać FLASH w postaci np. banera reklamowego, pod warunkiem że poprawia jej estetyczność.Co jest w takim razie kluczem do powodzenia?Aby uzyskać sukces strona powinna być jak najbardziej przejrzysta. Należałoby pamiętać o:

1. Przekaz strony WWW 

Profesjonalna strona internetowa w wielu przypadkach wiąże się z nieodzownością wstawienia na niej napisów. Ich sens jest ogromnie istotna ponieważ to ona przekonuje nabywcę czy powinno się odwiedzić naszą stronę. Atrakcyjna treść z pewnością sama porwie nabywców do lektury, a o to nam wszak chodzi.

2. Nawigacja strony WWW

Na etapie projektowania strony wskazane jest pomyśleć o jej nawigacji. Musimy starać się budować menu w taki sposób aby odbiorca w nietrudny sposób mógł "wędrować" po naszej witrynie.

3. Przyjazne linki

Budując stronę WWW trzeba zadbać o to żeby linki w niej umiejscowione były życzliwe użytkownikowi.  Tak winien wyglądać prawidłowy przyjazny odsyłacz http://www.nazwa_strony.com/oferta_lublin.html.W celu tworzenia przyjacielskich linków należy korzystać z Mod_Rewrite zamieszczonego na większości serwerów.

4. Walidacja witryny

Prócz stosownego wyglądu naszej strony musimy pamiętać zarówno o prawidłowości samego kodu. W tym celu polecane jest sprawdzenie strony walidatorem przygotowanym do tego zamiaru przez organizację W3C. Optymalnie stworzona strona będzie działać błyskawicznie i nie będzie sprawiać problemów z jej obsługą.

CMS czyli gotowe rozwiazania

Wiele osób tworzących witryny WWW korzysta z programu utworzonego specjalnie do tego celu. Przy użyciu tych rozwiązań może zaistnieć Profesjonalna strona internetowa, sklep czy cała witryna korporacyjna. Są to systemy CMS. Do najpopularniejszych zaliczyć można systemy: Joomla!, WorldPress czy Drupal. Ich zaletą jest spore grono użytkowników i wsparcie mniej doświadczonych webmasterów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena